Výplatu sirotskej penzie uvoľní až potvrdenie o štúdiu

19. augusta 2018

BRATISLAVA 19. augusta (WebNoviny.sk) – Rozhodnutie o prijatí na vysokoškolské štúdium druhého stupňa nie je dostatočným dokladom pre uvoľnenie výplaty sirotského dôchodku.

Odporúčame:
Sociálna poisťovňa prekročila plán výberu poistného, má viac o 120 miliónov eur

V súvislosti so zastavením vyplácania sirotského dôchodku od júla tohto roka pre jeho poberateľov z dôvodu ukončenia vysokoškolského štúdia prvého stupňa na to upozornil hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder. „Výplatu sirotského dôchodku môže Sociálna poisťovňa uvoľniť až po predložení potvrdenia o štúdiu, ktoré študentovi-sirote potvrdí škola najskôr v deň zápisu na vysokoškolské štúdium,“ uviedol.

Potvrdenie o štúdiu je potom podľa hovorcu poisťovne potrebné obratom predložiť Sociálnej poisťovni, a to priamo ústrediu Sociálnej poisťovne alebo prostredníctvom ktorejkoľvek pobočky Sociálnej poisťovne.“Následne bude študentovi uvoľnená výplata sirotského dôchodku spätne aj za prázdninové mesiace,“ dodal Višváder.

Dvonč je so svojou prácou spokojný, má už nové pracovné ponuky

NITRA 17. novembra (WebNoviny.sk) – Odchádzajúci primátor Nitry Jozef Dvonč je so svojím 12-ročným pôsobením na čele mesta spokojný. Ako povedal, má dobrý pocit, pretože ...

Viac k témam: sirotský dôchodok, Sociálna poisťovňa, vysoké školy
Zdroj: Webnoviny.sk – Výplatu sirotskej penzie uvoľní až potvrdenie o štúdiu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*