Vo Vietname odsúdili už tretieho aktivistu, podľa súdu urážal na Facebooku komunistickú stranu

25. septembra 2018

HANOJ 25. septembra (WebNoviny.sk) – Súd v južnom Vietname poslal v pondelok aktivistu na 27 mesiacov za mreže za príspevky na sociálnej sieti Facebook. Podľa sudcov totiž urážali Komunistickú stranu a vládu a vyzývali na protivládne protesty.

Doana Khanha Vinha Quanga odsúdili za „zneužívanie demokratickej slobody na porušenie zákonných záujmov štátu“, píše Vietnamská tlačová agentúra. Jeho konanie podľa sudcov „aktívne podnecovalo nepriateľské a reakčné sily zvnútra i mimo krajiny“. Proces so 42-ročným mužom na Ľudovom súde v okrese Ninh Kieu trval jeden deň.

Odporúčame:
Vodič zrazil muža a ukradol jeho auto, polícia hľadá svedka

Odsúdenie Quanga prichádza v čase, keď úrady posilnili záťah proti disentu. Muž je už tretím aktivistom, ktorého za uplynulý týždeň odsúdili na základe podobných obvinení.

Pri Trnave sa čelne zrazili dve autá, zasahovali aj leteckí záchranári

BRATISLAVA/TRNAVA 16. októbra (WebNoviny.sk) - Leteckí záchranári zasahovali pri nehode, ktorá sa stala ráno pri Trnave smerom na Bučany. Čelne sa tu zrazili dve osobné a...

Viac k témam: aktivista, facebook, súd, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo Vietname odsúdili už tretieho aktivistu, podľa súdu urážal na Facebooku komunistickú stranu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*