Vo Vietname odsúdili už tretieho aktivistu, podľa súdu urážal na Facebooku komunistickú stranu

25. septembra 2018

HANOJ 25. septembra (WebNoviny.sk) – Súd v južnom Vietname poslal v pondelok aktivistu na 27 mesiacov za mreže za príspevky na sociálnej sieti Facebook. Podľa sudcov totiž urážali Komunistickú stranu a vládu a vyzývali na protivládne protesty.

Doana Khanha Vinha Quanga odsúdili za „zneužívanie demokratickej slobody na porušenie zákonných záujmov štátu“, píše Vietnamská tlačová agentúra. Jeho konanie podľa sudcov „aktívne podnecovalo nepriateľské a reakčné sily zvnútra i mimo krajiny“. Proces so 42-ročným mužom na Ľudovom súde v okrese Ninh Kieu trval jeden deň.

Odporúčame:
Vodič zrazil muža a ukradol jeho auto, polícia hľadá svedka

Odsúdenie Quanga prichádza v čase, keď úrady posilnili záťah proti disentu. Muž je už tretím aktivistom, ktorého za uplynulý týždeň odsúdili na základe podobných obvinení.

Mesto Poprad rozdalo stopäťdesiat vianočných balíčkov pre deti z neúplných a náhradných rodín

POPRAD 18. decembra (WebNoviny.sk) – Mesto Poprad potešilo stopäťdesiat detí z rodín, ktoré sa ocitli v nepriaznivej sociálnej situácii a rozdalo im vianočné balíčky....

Viac k témam: aktivista, facebook, súd, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo Vietname odsúdili už tretieho aktivistu, podľa súdu urážal na Facebooku komunistickú stranu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*