Vo veku 63 rokov zomrel Pete Shelley z kapely Buzzcocks

7. decembra 2018

LONDÝN 7. decembra (WebNoviny.sk) – Vo veku 63 rokov zomrel Pete Shelley, spevák, gitarista a jeden zo zakladateľov anglickej punk-rockovej kapely Buzzcocks.

Smutnú správu vo štvrtok potvrdili členovia skupiny, ktorí zosnulého lídra nazvali „jedným z najvplyvnejších a najplodnejších britských skladateľov“.

Manažment kapely pre BBC potvrdil, že muzikant naposledy vydýchol vo štvrtok v Estónsku, kde žil. Príčinou smrti bol zrejme infarkt.

Na úmrtie reagovali napríklad aj Mike Mills z už nefungujúcej kapely R.E.M., Duff McKagan z Guns N‘ Roses alebo Peter Hook známy z formácií Joy Division a New Order.

Kočnerovi hrozí najvyšší stupeň väzby, pri vyšetrovaní vraždy Kuciaka pomáha utajený svedok

BRATISLAVA 13. decembra (WebNoviny.sk) – Vyšetrovacie orgány čoskoro požiadajú sudcu o predĺženie väzby pre podnikateľa Mariana K. Uvádza to spravodajská stránka TV JOJ ...

Pete Shelley

Vlastným menom Peter Campbell McNeish, sa narodil 17. apríla 1955 v meste Leigh. V roku 1976 spolu s Howardom Devotom založil Buzzcocks. Ten ju však o rok neskôr opustil a Shelley sa stal lídrom skupiny.

Formácia, ktorá mala v období 1981 až 1989 prestávku, vydala deväť štúdioviek, pričom zatiaľ posledná The Way sa dostala na trh v máji 2014.

Shelley sa venoval aj sólovej kariére, počas ktorej ponúkol albumy ako Sky Yen (1980), Homosapien (1981), XL1 (1983), Heaven and the Sea (1986) alebo Cinema Music and Wallpaper Sounds (2016).

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.

Viac k témam: Pete Shelley, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo veku 63 rokov zomrel Pete Shelley z kapely Buzzcocks © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*