Video: V Tibete evakuovali tisíce ľudí po zosuve pôdy, zablokovaná rieka môže spôsobiť katastrofu

18. októbra 2018

PEKING 18. októbra (WebNoviny.sk) – V Tibete evakuovali približne 6 000 ľudí po tom, čo zosuv pôdy zablokoval tok jednej z tamojších kľúčových riek a vytvoril tak jazero, ktoré by mohlo ohroziť aj niektoré oblasti v Indii. Vo štvrtok o tom informovali čínske záchranné služby.

Rieku Jarlung Cangpo, horný tok rieky Brahmaputra, zablokoval útes, ktorý sa zosunul v stredu ráno pri dedine v okrese Men-ling. Na mieste sa tak vytvorilo jazero, v ktorom voda do štvrtka dosiahla hĺbku 40 metrov. Zatiaľ z oblasti nehlásia mŕtvych ani zranených.

Úrady na severovýchode Indie vydali výstrahu v okrese East Siang v štáte Arunáčalpradéš, aby sa obyvatelia nepribližovali k rieke.

Predstaviteľ okresu Tamiyo Tatak uviedol, že hladina vody v rieke drasticky klesla a keď zosunutú pôdu v Číne odstránia, voda sa pravdepodobne náhle preženie dolu prúdom, čo by v Indii mohlo spôsobiť katastrofu.

Reálne zarábame o štvrtinu viac než v roku 1989, niektoré výrobky nakupujeme lacnejšie

BRATISLAVA 18. novembra (WebNoviny.sk) - Reálne príjmy Slovákov sú po 29 rokoch od nežnej revolúcie o štvrtinu vyššie ako v roku 1989. Prvýkrát pritom reálne mzdy na Slov...

Viac k témam: Jarlung Cangpo, výstrahy, zosuv pôdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: V Tibete evakuovali tisíce ľudí po zosuve pôdy, zablokovaná rieka môže spôsobiť katastrofu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*