Video: Nehoda amerických lietadiel si vyžiadala prvú obeť, ďalšie osoby sú stále nezvestné

7. decembra 2018

TOKIO 7. decembra (WebNoviny.sk) – Nehodu dvoch amerických vojenských lietadiel pri juhozápadnom pobreží Japonska neprežil jeden z dvoch zachránených pilotov. Druhý zachránený vojak je v stabilizovanom stave a ďalších päť osôb je stále nezvestných.

Obaja muži, ktorých sa podarilo vytiahnuť z vody, boli v stíhačke F/A-18. Stroj sa dostal do kolízie s tankovacím lietadlom KC-130 Hercules, v ktorom bola päťčlenná posádka, počas štvrtkového cvičenia po tom, ako vzlietli zo základe Iwakuni. Príčina nehody zatiaľ nie je známa.

Americký prezident Donald Trump na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že sa modlí za obete a zároveň sa poďakoval americkým aj japonským zložkám za ich „okamžité reakcie a záchranárske úsilie„. „Čokoľvek potrebujete, sme tu pre vás,“ dodal šéf Bieleho domu.

Podľa americkej armády sa nehoda stala 320 kilometrov od pobrežia, japonskí zástupcovia tvrdia, že to bolo len sto kilometrov. Do akcie sa zapojili aj členovia japonskej pobrežnej stráže.

Aktualizované: Europarlament si minútou ticha uctil obete útoku v Štrasburgu

aktualizované 12. decembra 12:20ŠTRASBURG 12. decembra (WebNoviny.sk) – Európsky parla...

Viac k témam: Armáda USA, Donald Trump, nehoda lietadla, stíhačka
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Nehoda amerických lietadiel si vyžiadala prvú obeť, ďalšie osoby sú stále nezvestné © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*