Video: Gorillaz skrátili vystúpenie na festivale Roskilde, rapper spadol z pódia

9. júla 2018

BRATISLAVA 9. júla (WebNoviny.sk) – Skupina Gorillaz musela cez víkend predčasne ukončiť svoje vystúpenie na festivale Roskilde po tom, ako počas piesne Clint Eastwood spadol z pódia jeden z členov jej aktuálnej koncertnej zostavy, rapper Del the Funky Homosapien.

„Ďakujeme za nádherný večer!“ rozlúčil sa chvatne s obecenstvom líder Gorillaz Damon Albarn. Rappera hneď previezli do nemocnice, kde sa zotavuje z následkov pádu, jeho stav však nie je vážny. „Som v poriadku, ale nejaký čas ešte zostanem v nemocnici. Starajú sa tu o mňa výborne!“ odkázal fanúšikom Del the Funky Homosapien ešte v nedeľu z nemocnice.

Festival v dánskom Roskilde patrí k najväčším a najrešpektovanejším európskym letným hudobným festivalom. Na aktuálnom ročníku vystúpili okrem Gorillaz napríklad aj Eminem, Bruno Mars, Nick Cave & The Bad Seeds, Dua Lipa, Sigrid, Charlotte Gainsbourg, Odesza či My Bloody Valentine.

Študenti pripravujúci sa na prácu v Jaguar Land Roveri môžu pri výučbe používať moderné roboty

NITRA 17. decembra (WebNoviny.sk) - Špecializované školiace pracovisko vybavené modernými robotmi otvorili v Súkromnej strednej odbornej škole polytechnickej DSA na Novoz...

Virtuálnu skupinu Gorillaz

  • vytvorili v roku 1998 Damon Albarn a Jamie Hewlett, pričom jej členmi sú fiktívni hudobníci 2-D, Murdoc Niccals, Noodle a Russel Hobbs. Debutový, eponymný album vydali v roku 2001.
  • po ňom nasledovali nahrávky Demon Days (2005), Plastic Beach (2010) a The Fall (2011), po ktorej si dala formácia prestávku.
  • vlani vydali album Humanz a v tomto roku novinku The Now Now. Na konte majú hity ako Clint Eastwood (feat. Del The Funky Homosapien), 19-2000, Feel Good Inc. (feat. De La Soul), Dare (feat. Shaun Ryder) alebo Dirty Harry (feat. Bootie Brown).
  • podarilo sa im získať napríklad Grammy, BRIT Award, NME Award alebo dve MTV Video Music Awards.

Informácie pochádzajú z magazínu New Musical Express a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: Damon Albarn, Del the Funky Homosapien, festival Roskilde, festivaly, Gorillaz, hudba
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Gorillaz skrátili vystúpenie na festivale Roskilde, rapper spadol z pódia © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*