V návrhu rozpočtu Talianska nastali vraj neautorizované zmeny, Di Maio zvažuje trestné oznámenie

18. októbra 2018

RÍM 18. októbra (Webnoviny.sk) – Šéf talianskeho Hnutia piatich hviezd, ktoré je súčasťou vládnej koalície, vyhlásil, že v návrhu rozpočtu krajiny sa urobili neautorizované zmeny, čo naznačuje možný rozpor vnútri koaličnej vlády. Luigi Di Maio vo štvrtok pohrozil, že podá formálne trestné oznámenie.

Uviedol, že náčrt rozpočtu predložený úradu prezidenta Sergia Mattarellu obsahoval návrh na rozšírenie daňovej amnestie na peniaze držané v zahraničí a ich presun do Talianska. Hnutie piatich hviezd takýto krok odmieta pre riziko prania „korupčného alebo mafiánskeho kapitálu“.

Matteo Salvini, líder Ligy, ktorá je ďalšou stranou vo vládnej koalícii, však toto obvinenie označil za „bizarné“.

Taliansky premiér Giuseppe Conte novinárom v Bruseli v tejto súvislosti povedal, že v piatok po návrate do Ríma návrh rozpočtu preskúma riadok po riadku. Poprel však existenciu rozporu vo vládnej koalícii.

Bývalý premiér Nikola Gruevski ušiel do Maďarska cez Čiernu Horu, tvrdia to predstavitelia krajiny

PODGORICA 16. novembra (WebNoviny.sk) - Predstavitelia Čiernej Hory tvrdia, že bývalý macedónsky premiér ušiel do Maďarska cez ich krajinu. Do Čiernej Hory údajne prišiel...

Viac k témam: Hnutie piatich hviezd, Luigi Di Maio, rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk – V návrhu rozpočtu Talianska nastali vraj neautorizované zmeny, Di Maio zvažuje trestné oznámenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*