V Luxembursku sa bude jazdiť zadarmo, vláda zruší cestovné za vlaky, električky a autobusy

6. decembra 2018

VIEDEŇ 6. decembra (WebNoviny.sk) – V Luxembursku budú od leta 2019 všetky druhy verejnej dopravy zdarma. Luxemburské veľkovojvodstvo sa tak stane vôbec prvou krajinou na svete, ktorá zruší cestovné za vlaky, električky a autobusy.

Vláda liberálneho premiéra Xaviera Bettela, ktorý sa v stredu už druhýkrát ujal funkcie, chce takýmto krokom chrániť životné prostredie. Okrem toho chce zaviesť vyššie dane pre používateľov motorových vozidiel. Už od uplynulého leta nemusia za verejnú dopravu v krajine platiť neplnoleté osoby, ako aj ľudia mladší ako 20 rokov.

V meste Luxemburg žije 110-tisíc ľudí, avšak ďalších 400-tisíc sem denne dochádza za prácou, čo vedie k pravidelnému dopravnému chaosu. Bettelova koalícia liberálov, sociálnych demokratov a zelených sa moci ujala prvý raz v roku 2013. Koaličná zmluva na ďalších päť rokov zahŕňa okrem iného zvýšenie minimálnej mzdy, dva dni voľna navyše a legalizáciu marihuany.

Viac k témam: cestovanie autobusmi zadarmo, cestovanie zadarmo, vlaky zadarmo, Xavier Bettel
Zdroj: Webnoviny.sk – V Luxembursku sa bude jazdiť zadarmo, vláda zruší cestovné za vlaky, električky a autobusy © SITA Všetky práva vyhradené.

Polícia prosí o pomoc pri pátraní po útočníkovi zo Štrasburgu, Chekatt má bohaté policajné záznamy

ŠTRASBURG 13. decembra (WebNoviny.sk) - Francúzska polícia požiadala verejnosť o pomoc pri pátraní po útočníkovi zo Štrasburgu.Býval na predmestí Štrasburgu...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*