V areáli Novej Cvernovky na Račianskej ulici v Bratislave chcú vybudovať nový park

15. novembra 2018

BRATISLAVA 15. novembra (WebNoviny.sk) – V areáli kreatívneho centra Nová Cvernovka na Račianskej ulici v hlavnom meste SR Bratislave chcú vybudovať nový park. Do plánovania sa môžu zapojiť aj ľudia vyplnením dotazníka alebo účasťou na niektorom z plánovaných verejných stretnutí.

Verejné stretnutie pre záujemcov

Verejné stretnutie pre záujemcov bude v sobotu 17. novembra o 14:00 v Novej Cvernovke na Račianskej ulici. Agentúru SITA o tom informoval Tím Novej Cvernovky.

Diskutovať budú o cieľoch rekonštrukcie priestoru a spolu s architektmi hovoriť o jeho budúcej podobe. Závery zo stretnutia sa stanú súčasťou zadania pre architektov.

Na druhom verejnom stretnutí, ktoré plánujú v decembri, chcú organizátori predstaviť koncept krajinno-architektonického návrhu nového parku. Prezentáciu finálneho návrhu predpokladajú vo februári 2019.

Podnikateľa Šajgalu stíhaného pre vraždu Kubašiaka vzali do väzby, proti rozhodnutiu podal sťažnosť

BANSKÁ BYSTRICA 11. decembra (WebNoviny.sk) – Sudca Okresného súdu v Banskej Bystrici vzal do tzv. útekovej väzby horehronského podnikateľa Igora Šajgala, ktoréh...

Vyplnenie dotazníka

Cieľom stretnutí je vytvorenie nového verejného parku, ktorý bude slúžiť nielen nájomníkom, či návštevníkom Cvernovky, ale aj obyvateľom širšieho okolia. Zapojiť sa môžu záujemcovia aj vyplnením dotazníka.

Obsahuje sedemnásť otázok, ktoré sa týkajú súčasného stavu priestoru a jeho budúceho využitia. Výsledky dotazníkového prieskumu chcú použiť ako jeden z podkladov pri tvorbe zadania pre architektov.

Umelci z bratislavskej Cvernovky sú v priestoroch bývalej chemickej priemyslovky na Račianskej ulici v Bratislave. Umelecké ateliéry v minulosti sídlili v budove pradiarne v areáli Cvernovky, pre havarijný stav objektu sa však museli pred dvoma rokmi vysťahovať.

Viac k témam: Nová Cvernovka, park
Zdroj: Webnoviny.sk – V areáli Novej Cvernovky na Račianskej ulici v Bratislave chcú vybudovať nový park © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*