Ultraľavicový militant žiada o prepustenie z väzenia, kde si odpykáva päť doživotných trestov

18. októbra 2018

ATÉNY 18. októbra (WebNoviny.sk) – Grécky krajne ľavicový militant Savvas Xiros, ktorý si odpykáva päť doživotných trestov za účasť na mnohých útokoch proti gréckym aj zahraničným politikom, bankám a iným cieľom, žiada o prepustenie z väzenia zo zdravotných dôvodov.

Vo štvrtok o tom informovala jeho právna zástupkyňa Anny Paparoussou, podľa ktorej je jej mandant ťažko zdravotne postihnutý. Xiros, člen už neexistujúceho ultraľavicového teroristického hnutia Revolučná organizácia 17. novembra, utrpel vážne zranenia, keď mu v rukách v roku 2002 predčasne vybuchla bomba, ktorú sa snažil nastražiť.

Jeho zatknutie odštartovalo sériu zásahov proti členom tejto organizácie, ktorú sa gréckym predstaviteľom podarilo postupne úplne znefunkčniť. Pri útokoch tejto ultraľavicovej skupiny zahynulo v rokoch 1975 až 2000 najmenej 23 ľudí.

Viac k témam: doživotie, militanti, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ultraľavicový militant žiada o prepustenie z väzenia, kde si odpykáva päť doživotných trestov © SITA Všetky práva vyhradené.

Seehofer sa rozhodol odstúpiť z čela CSU, o jeho nástupcovi rozhodnú na zjazde strany

MNÍCHOV 16. novembra (WebNoviny.sk) – Nemecký minister vnútra Horst Seehofer odstúpi z čela Kresťanskosociálnej únie Bavorska (CSU) 19. januára. Na tento deň je zároveň n...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*