Trump pohrozil zatvorením hranice s Mexikom, môže za to príval migrantov zo Strednej Ameriky

18. októbra 2018

WASHINGTON 18. októbra (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump pohrozil zatvorením hranice USA s Mexikom. Dôvodom je príval migrantov z krajín Strednej Ameriky. Mexiko musí „tento nápor“ zastaviť, v opačnom prípade bude musieť zmobilizovať armádu a južnú hranicu Spojených štátov zatvoriť, napísal prezident vo štvrtok na Twitteri.

V uplynulých dňoch sa vydali peši na cestu do USA tisíce občanov Hondurasu. Dôvodom je násilie a chudoba v ich vlastnej krajine. Prechádzajú Salvádorom aj Guatemalou a odtiaľ sa chcú dostať cez Mexiko až do USA.

Trump týmto krajinám už v utorok pohrozil, že im jeho vláda zastaví všetku finančnú pomoc, pokiaľ karavánam migrantov umožnia, aby sa dostali až k Spojeným štátom.

Podľa údajov OSN prekročí každoročne nelegálne južnú hranicu Mexika viac než pol milióna ľudí, aby odtiaľ zamierili k USA. Trump chce na americko-mexických hraniciach postaviť múr, aby tento prílev migrantov zastavil.

Andrej Danko určil termín na podávanie návrhov kandidátov na ústavných sudcov

BRATISLAVA 16. novembra (WebNoviny.sk) - Predseda Národnej rady SR Andrej Danko v piatok svojím rozhodnutím určil termín na podávanie návrhov na voľbu kandidátov na sudco...

Viac k témam: Donald Trump, Mexiko, migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump pohrozil zatvorením hranice s Mexikom, môže za to príval migrantov zo Strednej Ameriky © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*