Sorosova nadácia žaluje Maďarsko za zákony obmedzujúce mimovládne organizácie

25. septembra 2018

BUDAPEŠŤ 25. septembra (WebNoviny.sk) – Nadácia otvorenej spoločnosti, ktorú založil americký miliardár a filantrop maďarského pôvodu George Soros, zažalovala Maďarsko za jeho najnovšie zákony o migrácii, ktoré okrem iného obmedzujú občianske skupiny pracujúce s utečencami a žiadateľmi o azyl. Urobila tak na Európskom súde pre ľudské práva aj na maďarskom ústavnom súde.

Riaditeľ právneho tímu Iniciatívy pre spravodlivosť zmienenej nadácie James Goldston sa pre agentúru The Associated Press (AP) vyjadril, že ich právne kroky sú zamerané na boj proti zákonom, „ktoré sú určené na zastrašovanie a umlčiavanie nezávislých hlasov v Maďarsku“.

Odporúčame:
Maďarsko nahnevali vyjadrenie šéfa španielskej diplomacie, že Orbánova vláda je xenofóbna

V júni maďarský parlament prijal balíček zákonov označovaný ako „Stop Soros“, ktorý kriminalizuje pomoc utečencom. V júli zase poslanci schválili 25-percentnú daň na finančnú alebo materiálnu podporu skupín podporujúcich migráciu. Nadácia otvorenej spoločnosti podporuje niektoré mimovládne skupiny, ktorých sa tieto protiimigračné zákony z dielne vlády premiéra Viktora Orbána dotýkajú.

Video: Tisíce ľudí protestovali v Bruseli proti paktu o migrácii, polícia použila slzotvorný plyn a vodné delá

BRUSEL 16. decembra (WebNoviny.sk) - Belgická polícia použila slzotvorný plyn a vodné delá proti demonštrantom, ktorí sa zhromaždili okolo sídla Európskej únie v Bruseli,...

Viac k témam: Európsky súd pre ľudské práva, George Soros, utečenecká kríza, Viktor Orbán
Zdroj: Webnoviny.sk – Sorosova nadácia žaluje Maďarsko za zákony obmedzujúce mimovládne organizácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*