Rusko pozastavuje pilotované lety do vesmíru, kým nevyšetrí problémy spojené so štartom rakety

11. októbra 2018

BAJKONUR 11. októbra (WebNoviny.sk) – Rusko sa rozhodlo pozastaviť lety do vesmíru s ľudskou posádkou, až kým nevyšetrí príčinu štvrtkových problémov pri štarte rakety, ktorá mala dopraviť dvoch astronautov na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS). Oznámil to vo štvrtok v Moskve ruský vicepremiér Jurij Borisov.

Dvojica astronautov Nick Hague z amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) a Alexej Ovčinin z ruskej agentúry Roskosmos, ktorá vo štvrtok odletela na ISS z ruského kozmodrómu Bajkonur v Kazachstane, musela núdzovo pristáť pre problém s nosnou raketou. Obaja muži sú v poriadku.

Ruský vicepremiér prisľúbil, že ruská vláda bude počas vyšetrovania zdieľať všetky relevantné informácie s americkou stranou.

Viac k témam: Alexej Ovčinin, ISS Medzinárodná vesmírna stanica, NASA, Nick Hague, núdzové pristátie
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko pozastavuje pilotované lety do vesmíru, kým nevyšetrí problémy spojené so štartom rakety © SITA Všetky práva vyhradené.

Washball, patentovaný slovensko–švajčiarsky start-up

BRATISLAVA 17. októbra 2018 (WBN/PR) - Spoločnosť SAT SK je progresívna slovenská spoločnosť založená v Prešove. V spolupráci so SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE  vyvin...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*