Rakúsko ruší plánovaný zákaz fajčenia v reštauráciách a kaviarňach

23. marca 2018

BRATISLAVA 23. marca (WebNoviny.sk) – Rakúsko sa malo stať od 1. mája tohto roku jednou z posledných európskych krajín, kde bude úplne zakázané fajčenie vo verejných podnikoch vrátane reštaurácií či kaviarní.

No nestane sa tak – rakúsky parlament vo štvrtok rozhodol o tom, že vo vyhradených priestoroch v rakúskych kaviarňach či reštauráciách naďalej bude možné fajčiť a pôvodne plánovaný zákaz zrušil.

Podľa českého týždenníku Respekt ide o súčasť dohody medzi premiérom Sebastianom Kurzom a krajne pravicovou Slobodnou stranou Rakúska (FPÖ).

Odporúčame:
Thajsko zakázalo fajčenie v niektorých turistických oblastiach

Vzťahy s Ruskom nikdy neboli horšie, tvrdí Trump a pripisuje si aj zásluhy za summit NATO

HELSINKI 16. júla (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump tvrdí, že vzťahy s Ruskom "NIKDY neboli horšie". Napísal to v jednom zo svojich pravidelných t...

Zrušenie úplného zákazu fajčenia v podnikoch si počas koaličných rokovaní vymohla práve FPÖ a podľa Respektu sa táto strana „za odmenu“ zaviazala, že bude presadzovať priateľskú politiku voči susedným európskym krajinám.

Proti zrušeniu úplného zákazu sa v Rakúsku vo februári spustila petícia, ktorú iniciovali lekári a pod ktorú sa doteraz podarilo nazbierať už viac ako pol milióna podpisov. Kurz však trvá na tom, že dohody sa majú dodržiavať a túto svoju dohodu s FPÖ aj dodrží.

Viac k témam: FPÖ Slobodná strana Rakúska, Rakúsko, Sebastian Kurz, zákaz fajčenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsko ruší plánovaný zákaz fajčenia v reštauráciách a kaviarňach © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*