Prezident Trump navrhuje, aby firmy zverejňovali výsledky polročne, nie kvartálne

19. augusta 2018

WASHINGTON 19. augusta (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump vyzval Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC), aby zvážila zrušenie požiadavky, na základe ktorej firmy musia zverejňovať kvartálne výsledky.

Väčšia flexibilita a úspora peňazí

Trump uviedol, že po rozhovore s viacerými poprednými predstaviteľmi firiem požiadal SEC, aby preskúmala, či zverejňovanie výsledkov raz za šesť mesiacov nepomôže spoločnostiam rýchlejšie rásť a vytvárať viac pracovných miest.

Odporúčame:
Donald Trump pohrozil Turecku ďalšími ekonomickými sankciami pre väznenie amerického pastora

Firmám „by to umožnilo väčšiu flexibilitu a úsporu peňazí,“ napísal Trump na Twitteri. Prezident neskôr novinárom povedal, že zvlášť na to naliehala generálna riaditeľka spoločnosti PepsiCo Indra Nooyi, ktorá v októbri odchádza zo svojej funkcie.

Slováci tankovali na čerpacích staniciach lacnejšie benzíny, ale aj naftu a LPG

BRATISLAVA 16. novembra (WebNoviny.sk) - Ceny pohonných látok na slovenských čerpacích staniciach klesali. Ako informoval Štatistický úrad SR, ceny 95-oktánového benzínu ...

SEC požiadavku naďalej študuje

Nooyi neskôr uviedla, že spolu s inými generálnymi riaditeľmi firiem „diskutovala ako lepšie orientovať spoločnosti, aby mali dlhodobejší pohľad“. Dodala, že zníženie frekvencie zverejňovania finančných správ bolo jedným z viacerých návrhov, ktoré predložila.

Odborníci dlhodobo tvrdia, že prax, na základe ktorej firmy zverejňujú každý štvrťrok prognózy ziskov, vyvoláva príliš veľký tlak na krátkodobý výkon. Šéf Komisie pre cenné papiere a burzy Jay Clayton vo vyhlásení uviedol, že SEC „naďalej študuje“ požiadavku v oblasti zverejňovania výsledkov, a tiež iné pravidlá pre spoločnosti, s ktorých akciami sa verejne obchoduje.

Viac k témam: Donald Trump, Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC)
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Trump navrhuje, aby firmy zverejňovali výsledky polročne, nie kvartálne © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*