Predseda vlády Peter Pellegrini poslal sústrastný telegram českému premiérovi

22. marca 2018

BRATISLAVA 22. marca (WebNoviny.sk) – Predseda vlády Peter Pellegrini poslal telegram predsedovi vlády Českej republiky Andrejovi Babišovi, v ktorom vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým v súvislosti s tragickou udalosťou v chemickej továrni v Kralupoch nad Vltavou

Smutná udalosť

Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor Úradu vlády SR. „S hlbokou ľútosťou som prijal správu o dnešnej tragickej udalosti v chemickej továrni v Kralupoch nad Vltavou, ktorá si, žiaľ, vyžiadala ľudské obete a zranených.

Odporúčame:
Výbuch chemičky v Kralupoch nad Vltavou si vyžiadal šesť mŕtvych a niekoľko zranených

Dovoľte mi, aby som Vám vyjadril v mene vlády Slovenskej republiky úprimnú sústrasť nad touto mimoriadne smutnou a nešťastnou tragédiou v priemyselnom objekte, ktorá je svojím rozsahom najväčšou za posledné desaťročia. Taktiež vyjadrujem úprimnú sústrasť pozostalým a želám skoré uzdravenie zraneným,“ píše nový predseda vlády v telegrame.

Kosovo pretransformuje bezpečnostné sily na regulárnu armádu, má prispieť k svetovému mieru

PRIŠTINA 10. decembra (WebNoviny.sk) - Premiér Kosova vyhlásil, že armáda, ktorou krajina bude čoskoro disponovať, prispeje k svetovému mieru.Poslanci plánujú v...

Zomrelo šesť ľudí

Pri dopoludňajšej explózii v areáli chemičky v meste Kralupy nad Vltavou v Stredočeskom kraji zomrelo šesť ľudí, ďalší utrpeli zranenia. „Podľa prvotných informácií nastal v jednej z firiem v areáli výbuch. Všetky okolnosti a príčiny zisťujeme,“ uviedla hovorkyňa polície Markéta Johnová.

Odporúčame:
Vražda Kuciaka bude vyšetrená, tvrdí Pellegrini a dúfa v upokojenie situácie na Slovensku

Podľa informácií od hovorkyne stredočeských hasičov Vladimíry Kerekovej ide o areál firmy Synthos. Tá sa zaoberá výrobou emulzných kaučukov a tiež speňovateľného polystyrénu. Výbuch tam bol aj v októbri 2015. Zranenia vtedy utrpeli dvaja ľudia.

Viac k témam: Krapule na Vltavou, Peter Pellegrini, výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk – Predseda vlády Peter Pellegrini poslal sústrastný telegram českému premiérovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*