Prečo je značka dôležitá?

29. marca 2018

Značka je důležitá. Potvrzují to astronomické sumy, kterými se značky jako Google, nebo Apple můžou chlubit…

Prečo hodnoty niektorých značiek sa šplhajú do miliónov a iné sú bez hodnoty? Pravdepodobne to bude dôsledkom viacerých ukazovateľov, ako napr. pridaná hodnota značky, trvácnosť značky…to znamená ako dlho je na trhu, ale aj ako dlho ešte môže vydržať, etickosť firmy, ekologičnosť, potenciál,…ale hlavne, čo to vyvoláva v hlavách zákazníkov, teda akú silnú emóciu a ako ju zákazníci vnímajú.

Zoberme si firmu, čo je dlho na trhu a zrejme ešte bude…lebo vieme, že má pozadie prepletené na politiku, má nejasných vlastníkov…nie je dvakrát šetrná k prírode…k ľuďom ani nehovoriac…ako ju potom budú vnímať zákazníci? A akú emóciu bude vyvolávať? Asi nie úplne kladnú. Skôr si budú zákazníci uvedomovať jej silu, ale to je asi tak všetko. Pre určitú skupinu ľudí však aj takáto značka môže byť „príťažlivou..“ Nebude to však pravdepodobne globálna značka.

Hodnota značky je tak trocha virtuálne číslo, ale predsa: vypovedá hlavne o pozitívnych emóciách zákazníkov.

Nový bratislavský primátor Matúš Vallo predstavil ďalších členov svojho tímu

BRATISLAVA 12. decembra (WebNoviny.sk) – Nový primátor hlavného mesta SR Bratislavy Matúš Vallo predstavil ďalších členov svojho tímu.Novinárom na stredajšej tl...

Je zaujímavé, že podľa prieskumov, uprednostňujeme určitú značku preto, že nám prinesie hneď, resp.v budúcnosti pozitívnu emóciu a dobrý pocit… Podvedome si však uvedomujeme všetko to, čo o danej značke vieme v súvislostiach. A stotožňujeme sa s ňou. Inak povedané, predstavuje pre nás obdobnú kultúru…hodnoty, akú máme v hlavách my sami, alebo iba /až/ našu túžbu zdieľať také hodnoty…, kultúru…zoberme si také švarčiarske hodinky…vyvoláva to vo vás nejaké emócie?

Takže ako to bude s tou hodnotou značky? Podľa posledných prieskumov ide najviac predsa len o onú zmieňovanú emóciu, pocit a túžbu stotožnenia sa s ňou.

 

Zdroj: Marketing, Pinterest

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*