Počet detí v hmotnej núdzi na Slovensku klesol, stále ich je vyše 69-tisíc

27. mája 2018

BRATISLAVA 27. mája (WebNoviny.sk) – V hmotnej núdzi sa ku koncu apríla tohto roka na Slovensku nachádzalo 69,4 tisíca detí. V porovnaní s koncom apríla minulého roka išlo o pokles o 14,7 tisíca detí.

Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Ku koncu apríla bolo pritom v hmotnej núdzi 42,6 tisíca jednotlivcov bez detí. Medziročne ich počet klesol o 10,7 tisíca.

Sociálne odkázaných jednotlivcov s jedným až štyrmi deťmi bolo 9,5 tisíca. Ich počet sa oproti koncu apríla minulého roka znížil o 2,4 tisíca.

Jednotlivcov s viac ako štyrmi deťmi vykázali úrady práce a sociálnych vecí na konci apríla tohto roka 310, čo je medziročne menej o 51 osôb. V hmotnej núdzi bol 6,4 tisíca dvojíc. Oproti koncu apríla vlaňajška ich počet klesol o 1,2 tisíca. Dvojíc s jedným až štyrmi deťmi bolo 13,9 tisíca, čo je medziročný pokles o 3,5 tisíca. Dvojíc s viac ako štyrmi deťmi, odkázaných na dávky v hmotnej núdzi, úrady evidovali ku koncu minulého mesiaca 3,6 tisíca. Medziročne je to menej o 647 osôb.

Prokurátor žiada trest smrti pre muža, ktorý vraždil na detskej oslave

BOISE 19. októbra (WebNoviny.sk) - Americká prokuratúra žiada trest smrti pre muža, ktorý 30. júna vraždil na detskej párty v meste Boise v štáte Idaho.Bezdomov...

Viac k témam: hmotná núdza
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet detí v hmotnej núdzi na Slovensku klesol, stále ich je vyše 69-tisíc © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*