Počas vojenského cvičenia v Lešti sa zranili americkí vojaci, zasahovali aj leteckí záchranári

19. septembra 2018

BRATISLAVA 19. septembra (WebNoviny.sk) – Počas cvičenia Slovenský štít 2018 sa na Lešti zranili americkí vojaci. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková, nehoda amerického tanku Abrams sa stala v stredu ráno v skorých ranných hodinách.

K nehode zavolali dva vrtuľníky

„Zranili sa traja príslušníci Armády USA, z toho jedna žena. Dvoch, ktorí boli zranení ťažko, transportovali letecky do nemocnice, tretieho ľahko zraneného previezla do nemocnice sanitka,“ spomenula hovorkyňa rezortu obrany.

Ako dodala, bližšie informácie pre vyšetrovanie a tiež preto, že nejde o príslušníkom Ozbrojených síl SR, nie je možné v súčasnosti poskytnúť.

Odporúčame:
Pod Slavkovskou vyhliadkou spadol paraglajder, zasahovali leteckí záchranári

Mladí slovenskí vedci môžu konkurovať svetovej špičke, v Botswane zaznamenali významný úspech

BRATISLAVA 15. decembra (WebNoviny.sk) - Mladí slovenskí vedci zaznamenali v Botswane významný úspech, keď si z medzinárodnej súťaže Olympiáda mladých vedcov (IJSO) odnie...

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Poprad Zuzana Hopjaková, k nehode leteli dva záchranárske vrtuľníky zo stredísk Banská Bystrica a Nitra.

Muž mal devastačné zranenie nohy

Banskobystrickú posádku vyslali k zranenému mužovi s devastačným poranením nohy. Druhá posádka, ktorá priletela na pomoc z Nitry, pomáhala zranenej žene s polytraumou.

Odporúčame:
Leteckí záchranári pomáhali pri dopravnej nehode v okrese Partizánske, previezli 71-ročnú ženu

„Zranených po prílete prevzali do svojej starostlivosti lekári leteckých záchranárov. Na mieste im poskytli zdravotnú starostlivosť a po preložení na palubu vrtuľníkov ich previezli do nemocnice v Banskej Bystrici,“ spomenula Hopjaková s tým, že ich tam odovzdali v stabilizovanom stave.

Viac k témam: leteckí záchranári, Slovenský štít 2018, tank Abrams, vojenské cvičenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Počas vojenského cvičenia v Lešti sa zranili americkí vojaci, zasahovali aj leteckí záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*