PepsiCo kupuje spoločnosť Sodastream, transakciu musí schváliť regulačný úrad

20. augusta 2018

LONDÝN 20. augusta (WebNoviny.sk) – Americký producent nápojov PepsiCo kupuje za 3,2 mld. USD spoločnosť Sodastream, ktorá je výrobcom prístrojov na domácu výrobu sýtených nápojov.

Transakcia poskytuje firme PepsiCo nový prístup k zákazníkom v ich domovoch v čase, keď jej sladené nápoje strácajú popularitu. Cena akcií spoločnosti Sodastream, za ktorú ich PepsiCo kupuje, je 144 USD za kus, čiže takmer o 11 percent vyššia oproti piatkovej uzatváracej cene na newyorskej burze. Informoval o tom britský portál bbc.com.

Prevzatie Sodastreamu je prvou veľkou akvizíciu, ktorú firma PepsiCo realizuje odvtedy, ako jej generálna riaditeľka Indra Nooyi oznámila, že po dvanástich rokoch na čele spoločnosti v októbri odstúpi z funkcie.

Odporúčame:
Savills Investment Management kupuje Gdanski Business Center II od HB Reavis za viac ako 200 mil. €

Anonymné trestné oznámenie na organizátorov protestov podal človek blízky SaS, napísala strana SMER-SD

BRATISLAVA 17. novembra (WebNovinysk) - Vládna strana Smer-SD vyzýva predstaviteľov opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS), aby sa ospravedlnili za obvinenia, že za ...

Prevzatie už odsúhlasili vedenia oboch firiem. Ak regulačné úrady transakciu schvália, očakáva sa, že akvizícia sa ukončí do januára 2019. Odobriť ju ešte musia akcionári firmy Sodastream.

Spoločnosť Sodastream, ktorá sídli v Izraeli, bola pôvodne založená vo Veľkej Británii v roku 1903. Prešla viacerými zmenami vlastníkov a v roku 1985 sa stala dcérou Cadbury Schweppes. V roku 1998 ju kúpila izraelská firma Soda-Club.

(1 EUR = 1,1391 USD)

Viac k témam: PepsiCo, Sodastream
Zdroj: Webnoviny.sk – PepsiCo kupuje spoločnosť Sodastream, transakciu musí schváliť regulačný úrad © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*