Pápež s obavami sleduje dramatický osud ľudí v Jemene, vyzval na rokovania

17. júna 2018

VATIKÁN 17. júna (WebNoviny.sk) – Pápež František vyzval na rokovania o situácii v Jemene, na ktorých by sa zúčastnili aj strany zapojené v tamojšom konflikte, aby sa humanitárna kríza v krajine nezhoršila.

Ako sa v nedeľu vyjadril, s obavami sleduje „dramatický osud ľudí v Jemene, ktorí sú už unavení rokmi konfliktu“. Pápež apeloval na medzinárodnú komunitu, aby nešetrila s úsilím „okamžite priviesť k rokovaciemu stolu strany v konflikte a vyhnúť sa tak zhoršovaniu už aj tak tragickej humanitárnej situácie“.

Odporúčame:
Pápež František vyvolal kontroverziu a postavil sa za homosexuálov, Vatikán zatiaľ mlčí

Vládne sily podporované koalíciou pod vedením Saudskej Arábie v stredu začali ofenzívu na červenomorský prístav Hudajdá. Ten sa snažia dobyť od šiitských povstalcov zvaných húsíovia.

Slovensko sa vyhlo pokute v desiatkach miliónov eur od Bruselu, pomohli protikorupčné opatrenia

BRATISLAVA 11. decembra (WebNoviny.sk) - Slovensko sa vďaka nasadeným opatreniam na boj proti korupcii a zvýšenie transparentnosti, ktoré zaviedla Pôdohospodárska platobn...

Mesto je hlavným vstupným bodom pre dodávky potravinovej pomoci do krajiny, ktorá je už teraz na pokraji hladomoru. V nedeľu svedkovia informovali, že koaličné letectvo vykonalo nálety na letisko v Hudajde v rámci podpory jednotiek na zemi.

Viac k témam: Jemen, Pápež František
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež s obavami sleduje dramatický osud ľudí v Jemene, vyzval na rokovania © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*