Pápež František navštívi Spojené arabské emiráty, s predstaviteľmi cirkví bude hovoriť o mieri

6. decembra 2018

VATIKÁN 6. decembra (WebNoviny.sk) – Pápež František plánuje vo februári budúceho roka navštíviť Spojené arabské emiráty. Vatikán vo štvrtok uviedol, že František sa zúčastní na stretnutí predstaviteľov rôznych cirkví, ktoré sa uskutoční od 3. do 5. februára v Abú Zabí.

Témou jeho cesty bude mier a logom holub nesúci olivovú ratolesť, čo naznačuje, že pápež sa bude silno zasadzovať za kresťansko-moslimský dialóg a mier v regióne.

Osemdesiatjedenročný František cestu uskutoční len týždeň po tom, čo sa vráti domov z Panamy, kde sa 22. až 27. januára zúčastní na Svetových dňoch mládeže. V marci hlava rímskokatolíckej cirkvi zavíta do Maroka, zatiaľ čo možnú návštevu Japonska v roku 2019 zatiaľ len zvažuje.

Viac k témam: mier, Pápež František
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František navštívi Spojené arabské emiráty, s predstaviteľmi cirkví bude hovoriť o mieri © SITA Všetky práva vyhradené.

V Štrasburgu sa spustila policajná operácia, terorista má byť v budovách neďaleko miesta útoku

ŠTRASBURG 13. decembra (WebNoviny.sk) - V mestskej časti na juhu Štrasburgu, kde naposledy videli útočníka z utorkového útoku neďaleko vianočných trhov v centre mesta, pr...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*