Orbán pokračuje v národných konzultáciách, tentoraz rozoslal dotazníky o rodine

8. novembra 2018

BUDAPEŠŤ 8. novembra (WebNoviny.sk) – Maďarská vláda premiéra Viktora Orbána spustila ďalší diel takzvaných národných konzultácií, teda akýchsi nezáväzných mini-referend, v rámci ktorých rozosiela občanom dotazníky o horúcich témach dneška.

Po dotazníkoch, ktoré sa venovali napríklad téme imigrácie či otázkam spojeným so zmenou maďarskej ústavy, teraz prišla na rad téma rodiny. V aktuálnych dotazníkoch sa Orbánova vláda pýta občanov napríklad na to, či chcú, aby vláda naďalej vyplácala prídavky mladým rodinám.

Hneď v prvej anketovej otázke sa vláda občanov pýta, či sú za to, aby Maďarsko čelilo problému úbytku populácie radšej väčšou podporou maďarských rodín namiesto podpory prisťahovalectva. Vláda neobišla ani otázku tradičnej rodiny, keď sa v jednej z otázok občanov pýta, či má mať každé dieťa „právo na matku a otca“.

Dotazník obsahuje celkovo desať otázok a občania ho majú poslať naspäť do 21. decembra.

Severná Kórea deportuje Američana, do krajiny vstúpil nelegálne a vydával sa za agenta CIA

SOUL 16. novembra (WebNoviny.sk) – Severná Kórea deportuje amerického občana, ktorého tam minulý mesiac zatkli za nelegálny vstup do krajiny. Štátna tlačová agentúra KCNA...

Viac k témam: Viktor Orbán
Zdroj: Webnoviny.sk – Orbán pokračuje v národných konzultáciách, tentoraz rozoslal dotazníky o rodine © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*