Online: Poslanci budú hlasovať o dôvere Pellegriniho vláde, do parlamentu sa vrátili Fico aj Kaliňák

23. marca 2018

BRATISLAVA 23. marca (WebNoviny.sk) – Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky budú v piatok hlasovať o vyslovení dôvery novej vláde SR, ktorú vo štvrtok vymenoval prezident Andrej Kiska.

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko zvolal ustanovujúcu schôdzu Národnej rady SR na piatok o 9:00.

Návrh na zmeny v zložení výborov

Do lavíc rokovacej sály sa v piatok posadili aj expremiér Robert Fico (Smer-SD), exminister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) a bývalá ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská. „Chcem byť v parlamente pri dôvere vláde. Špičky strany v parlamente by mali podporiť novú vládu,“ povedal Fico 19. marca na tlačovej besede.

Odporúčame:
Aktualizované: Pellegrini je novým premiérom, prezident Kiska vymenoval aj novú vládu

Prezident Macron prelomí dlhé mlčanie v súvislosti s protestmi a národu predstaví opatrenia

PARÍŽ 10. decembra (WebNoviny.sk) - Francúzsky prezident Emmanuel Macron vystúpi v pondelok večer s prejavom k národu a prelomí tak dlhé mlčanie v súvislosti s protestmi,...

Na programe schôdze je Programové vyhlásenie vlády Slovenskej republiky a žiadosť vlády o vyslovenie dôvery. Rovnako sa budú poslanci zaoberať informáciou Mandátového a imunitného výboru Národnej rady Slovenskej republiky o nastúpení náhradníkov na zaniknutý mandát poslanca a neuplatňované mandáty poslancov Národnej rady Slovenskej republiky.

Noví poslanci zložili poslanecký sľub. Na programe je tiež návrh na zmeny v zložení výborov NR SR a návrh na zmenu v zložení stálej delegácie NR SR, ako i návrh na voľbu predsedov parlamentných výborov.

Šebeja nahradí Balódi

Novou predsedníčkou Zahraničného výboru NR SR by sa podľa informácií agentúry SITA mala stať poslankyňa Katarína Cséfalvayová (Most-Híd). Do funkcie by ju mal parlament zvoliť už v piatok. Vo funkcii nahradí Františka Šebeja, ktorý sa 15. marca vzdal poslaneckého mandátu.

Odporúčame:
Cséfalvayová by sa mala stať predsedníčkou zahraničného výboru, nahradí tak Šebeja

V NR SR Šebeja nahradil odborník strany na rozvoj vidieka László Balódi. Ten je v súčasnosti starostom obce Vydrany v okrese Dunajská Streda.

Odporúčame:
Pellegriniho vláda s pripomienkami schválila svoj program, musí ho ešte odklepnúť aj parlament

Programové vyhlásenie vlády prednesie predseda vlády Slovenskej republiky. „Po prednesení Programového vyhlásenia vlády Slovenskej republiky bude schôdza Národnej rady Slovenskej republiky prerušená na rokovanie výborov Národnej rady Slovenskej republiky o Programovom vyhlásení vlády Slovenskej republiky za účasti členov vlády Slovenskej republiky,“ píše sa v oficiálnej pozvánke na schôdzu.

Odporúčame:
Ministri vo vláde Petra Pellegriniho: Smer-SD ich má najviac, SNS a Most-Híd po troch (foto)

Následne bude pokračovanie rokovania o Programovom vyhlásení vlády SR a žiadosti vlády o vyslovenie dôvery, po ktorom budú poslanci hlasovať o návrhu uznesenia NR SR k programovému vyhláseniu vlády a jej žiadosti o vyslovenie dôvery.


Textový online prenos (minúte po minúte)

  • schôdza Národnej rady SR

9:19 László Balódi (Most-Híd) a Mária Janíková (Smer-SD) zložili poslanecký sľub. Balódi v pléne nahradil Františka Šebeja, ktorý sa 15. marca vzdal poslaneckého mandátu. Janíková je náhradníčkou za Richarda Rašiho, ten sa v novej vláde Petra Pellegriniho stal podpredsedom vlády pre investície a informatizáciu.

9:15 Poslanci schválili program schôdze, procedurálny návrh lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča neprešiel. Matovič navrhoval, aby úrad vlády predložil národnej rade správu o tom, kedy bol úrad vlády informovaný SIS o nebezpečenstve pôsobenia talianskej mafie na východnom Slovensku. „Pevne verím, že poslanec Robert Fico môj návrh podporí,“ dodal Matovič.

9:07 Národná rada je uznášaniaschopná, prezentovalo sa 123 poslancov

9:05 Predseda parlamentu Andrej Danko otvoril schôdzu parlamentu. Na programe je Programové vyhlásenie vlády Slovenskej republiky a žiadosť vlády o vyslovenie dôvery.

Rovnako sa budú poslanci zaoberať informáciou Mandátového a imunitného výboru NR SR o nastúpení náhradníkov na zaniknutý mandát poslanca a neuplatňované mandáty poslancov. Noví poslanci zložia poslanecký sľub.

Na programe je tiež návrh na zmeny v zložení výborov NR SR a návrh na zmenu v zložení stálej delegácie NR SR, ako aj návrh na voľbu predsedov parlamentných výborov.

Viac k témam: Most-Híd, Národná rada SR, Peter Pellegrini, politická kríza, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Online: Poslanci budú hlasovať o dôvere Pellegriniho vláde, do parlamentu sa vrátili Fico aj Kaliňák © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*