Online: Minister Drucker oznámil, že neodvolá Gašpara a podá demisiu

16. apríla 2018

BRATISLAVA 16. apríla (WebNoviny.sk) – Minister vnútra Tomáš Drucker sa rozhodol podať demisiu do rúk prezidenta Andreja Kisku.

Odporúčame:
Premiér Pellegrini označil Gašpara za špičkového profesionála aj vysvetľoval svoje majetkové pomery

Ako povedal, nechce ešte viac polarizovať spoločnosť v otázke odvolania či neodvolania policajného prezidenta Tibora Gašpara. V pozícii ministra vnútra sa podľa jeho slov tiež necítil autenticky.


Online (minúta po minúte)

Ozbrojený muž zabil na juhu Brazílie štyri osoby, obete zastrelil v kostole počas omše

RIO DE JANEIRO 11. decembra (WebNoviny.sk) - Ozbrojený muž prišiel do katedrály na juhu Brazílie a začal strieľať, pričom zabil najmenej štyroch ľudí a následne spáchal s...

  • reakcie na rozhodnutie ministra vnútra Tomáša Druckera odstúpiť z funkcie

14:32 Predseda parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko (SNS) označil za škodu rozhodnutie ministra Druckera.

Ako povedal Hrnko pre agentúru SITA, Drucker mal za tých niekoľko dní vo funkcii dobré nápady. „Rozprávali sme sa viackrát. Drucker priniesol návrh na zmenu nominácie policajného prezidenta i návrh na zmenu kreovania policajnej inšpekcie a jej zaradenie, urobil reálny a akceptovateľný koncept. Ťahalo sa to dva roky, lebo sa nevedeli dohodnúť Robert Kaliňák s Luciou Žitňanskou,“ povedal Hrnko.

Podľa Hrnka prezident SR Andrej Kiska buď Druckerovu rezignáciu prijme, alebo neprijme. „Ak prijme, bude musieť byť nový minister,“ dodal.

14:10 Minister vnútra Tomáš Drucker na brífingu po 14:00 oznámil, že sa rozhodol podať demisiu do rúk prezidenta Andreja Kisku.

Viac k témam: ministerstvo vnútra SR, Polícia SR, politická kríza, Tibor Gašpar, Tomáš Drucker, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Online: Minister Drucker oznámil, že neodvolá Gašpara a podá demisiu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*