Neoprávnené odpočty DPH prostredníctvom bielych koní pripravili štát o 153 000 eur

20. augusta 2018

BRATISLAVA 20. augusta (WebNoviny.sk) – Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) preverujú tri podnikateľské subjekty so sídlom v Bratislave, ktoré sú podozrivé z uplatnenia neoprávnených nadmerných odpočtov dane z pridanej hodnoty (DPH).

Nový spôsob trestnej činnosti na úseku DPH

Ako ďalej agentúru SITA informovala Drahomíra Adamčíková z komunikačného oddelenia Finančného riaditeľstva SR, nezákonným konaním spôsobili subjekty štátnemu rozpočtu škodu 153 000 eur.

Odporúčame:
Colníci odhalili organizovanú skupinu, ktorá spôsobila únik na DPH v niekoľkých miliónoch eur

„Kriminalisti finančnej správy v uplynulých dňoch vypočuli v sídlach spoločností tri osoby. Vo firmách figurujú ako konatelia nastrčené osoby, tzv. biele kone zo Zvolena a okolia. Konatelia preverovaných spoločností nemali vedomosť o tom, že sú konateľmi. KÚFS počas preverovania zaznamenal nový spôsob trestnej činnosti na úseku DPH – uplatňovanie neoprávnených nadmerných odpočtov DPH v nízkych sumách na viacero obchodných spoločností,“ povedala Adamčíková.

Foto: Pri zrážke dvoch áut pri Sládkovičove zahynula osoba, cestu museli uzavrieť

BRATISLAVA/GALANTA 16. novembra (WebNoviny.sk) - Tragická nehoda sa stala v katastri Sládkovičova v okrese Galanta. Zrazili sa tu dve osobné autá, jedna osoba nepr...

Osoby zo slabších sociálnych pomerov

V spoločnostiach podľa nej figurujú nastrčené osoby, prevažne zo slabších sociálnych pomerov, aby unikli pozornosti finančnej správy.

Na podnet KÚFS sa podľa Adamčíkovej začali daňové kontroly zamerané na oprávnenosť uplatnenia nadmerných odpočtov DPH a ďalšie preverovanie.

„Tieto spoločnosti si od polovice roka 2016 v nízkych sumách neoprávnene uplatnili nadmerné odpočty DPH na základe mesačných daňových priznaní vo výške približne 1 500 eur,“ uviedla. V prípade dokázania viny hrozí páchateľom za daňový podvod sadza od jedného do päť rokov väzenia.

Viac k témam: biele kone, DPH daň z pridanej hodnoty, Finančná správa SR, Kriminálny úrad Finančnej správy, neoprávnené odpočty DPH
Zdroj: Webnoviny.sk – Neoprávnené odpočty DPH prostredníctvom bielych koní pripravili štát o 153 000 eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*