Nemecká CDU si volí Merkelovej nástupcu, o post sa uchádzajú traja kandidáti

7. decembra 2018

HAMBURG 7. decembra (WebNoviny.sk) – Členovia Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) si na zjazde strany v Hamburgu volia nového predsedu alebo predsedníčku. O post, ktorý osemnásť rokov zastávala nemecká kancelárka Angela Merkelová, sa uchádzajú traja kandidáti.

Viac ako tisíc straníkov tak bude hlasovať buď za Merkelovej spolupracovníčku a generálnu tajomníčku CDU Annegret Kramp-Karrenbauer, konzervatívca Friedricha Merza alebo za ministra zdravotníctva Jensa Spahna.

Výsledky hlasovania sa podľa agentúry AP dajú ťažko predpokladať, očakáva sa však, že ktokoľvek vyhrá, bude tiež favoritom na post nemeckého kancelára.

Merkelová koncom októbra oznámila CDU, že sa nebude uchádzať o predsedníctvo v strane. V tom čase zároveň informovala, že aktuálne funkčné obdobie na poste nemeckej kancelárky je jej posledné. Jej funkčné obdobie trvá do roku 2021.

Nemecká špeciálna policajná jednotka omylom vtrhla do bytu 88-ročnej ženy, hodila k nej granát

BERLÍN 11. decembra (WebNoviny.sk) - Nemecká špeciálna policajná jednotka omylom vtrhla do bytu 88-ročnej ženy a hodila dovnútra zábleskový granát.Muži zákona s...

Viac k témam: Angela Merkelová, Annegret Kramp-Karrenbauer, CDU Kresťanskodemokratická únia Nemecka, Friedrich Merz, Jens Spahn
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecká CDU si volí Merkelovej nástupcu, o post sa uchádzajú traja kandidáti © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*