Na východe v zhromaždeniach Za slušné Slovensko budú pokračovať

22. marca 2018

PREŠOV 22. marca (WebNoviny.sk) – Zhromaždenia Za slušné Slovensko sa na východe republiky v piatok 23. marca uskutočnia. Agentúru SITA o tom v stanovisku organizátorov zhromaždení na východnom Slovensku informoval spoluorganizátor akcie v Prešove Matúš Nakata.

Vytrvanie v uliciach

Organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko v Prešove, Košiciach, Bardejove, Michalovciach, Spišskej Novej Vsi a Kežmarku podľa neho rešpektujú rozhodnutie bratislavských organizátorov zhromaždenie po ustanovení novej vlády v hlavnom meste neorganizovať. „Sme však presvedčení, že bábková vláda Petra Pellegriniho nie je riešením.

Odporúčame:
Mikloško víta rozhodnutie iniciátorov protestov Za slušné Slovensko zrušiť manifestáciu v Bratislave

Vnímame, že prerod Slovenska v slušnú krajinu bol opäť politikmi úmyselne zabrzdený a naše podmienky nie sú naplnené. Preto sme sa rozhodli v uliciach východu vytrvať,“ uvádza sa v stanovisku. Ako dodal Nakata, podľa posledných informácií organizátorov zhromaždení na východe Slovenska rovnaké rozhodnutie padlo aj vo viacerých mestách krajiny. „Organizátori z Bratislavy by mali vycestovať do iných miest pomôcť organizátorom a v Bratislave preberajú iniciatívu študenti,“ uviedol Nakata.

Video: Nemeckí železničiari štrajkovali za zvýšenie platov, v krajine spôsobili dopravný chaos

BERLÍN 10. decembra (WebNoviny.sk) – V Nemecku v pondelok vstúpili na niekoľko hodín do ostrého štrajku zamestnanci železničnej spoločnosti Deutsche Bahn (DB), ktorí si t...

Neúčasť Bezáka

Zhromaždenie v Prešove sa začne tradične o 17. hodine na Hlavnej ulici v Prešove. Ako informujú organizátori, za umeleckú obec s prejavmi vystúpia Slavo Gibarty z kapely Hrdza a z prešovského Pink Floyd revival Miroslav Merčiak.

Odporúčame:
Zhromaždenie Za slušné Slovensko nebude, organizátori zakladajú občiansku platformu

Za novinársku obec prednesie spoločné vyhlásenie trojica novinárov Zuzana Petková, Arpád Soltész a Dušan Karolyi. Čítať sa bude aj list emeritného arcibiskupa Róberta Bezáka, ktorý mal podujatie osobne podporiť, no napokon sa z vážnych rodinných dôvodov nebude môcť na zhromaždení zúčastniť.

Viac k témam: Košice, pochod „Za slušné Slovensko“
Zdroj: Webnoviny.sk – Na východe v zhromaždeniach Za slušné Slovensko budú pokračovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*