Na východe v zhromaždeniach Za slušné Slovensko budú pokračovať

22. marca 2018

PREŠOV 22. marca (WebNoviny.sk) – Zhromaždenia Za slušné Slovensko sa na východe republiky v piatok 23. marca uskutočnia. Agentúru SITA o tom v stanovisku organizátorov zhromaždení na východnom Slovensku informoval spoluorganizátor akcie v Prešove Matúš Nakata.

Vytrvanie v uliciach

Organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko v Prešove, Košiciach, Bardejove, Michalovciach, Spišskej Novej Vsi a Kežmarku podľa neho rešpektujú rozhodnutie bratislavských organizátorov zhromaždenie po ustanovení novej vlády v hlavnom meste neorganizovať. „Sme však presvedčení, že bábková vláda Petra Pellegriniho nie je riešením.

Odporúčame:
Mikloško víta rozhodnutie iniciátorov protestov Za slušné Slovensko zrušiť manifestáciu v Bratislave

Vnímame, že prerod Slovenska v slušnú krajinu bol opäť politikmi úmyselne zabrzdený a naše podmienky nie sú naplnené. Preto sme sa rozhodli v uliciach východu vytrvať,“ uvádza sa v stanovisku. Ako dodal Nakata, podľa posledných informácií organizátorov zhromaždení na východe Slovenska rovnaké rozhodnutie padlo aj vo viacerých mestách krajiny. „Organizátori z Bratislavy by mali vycestovať do iných miest pomôcť organizátorom a v Bratislave preberajú iniciatívu študenti,“ uviedol Nakata.

Chorvátski policajti pátrajú po malom dievčatku, ktoré oddelili od otca

Časť chorvátskej verejnosti sa priklonila na stranu Sýrčana, ktorého oddelili od malej dcéry. Policajti zareagovali a spustili po dievčatku pátranie....

Neúčasť Bezáka

Zhromaždenie v Prešove sa začne tradične o 17. hodine na Hlavnej ulici v Prešove. Ako informujú organizátori, za umeleckú obec s prejavmi vystúpia Slavo Gibarty z kapely Hrdza a z prešovského Pink Floyd revival Miroslav Merčiak.

Odporúčame:
Zhromaždenie Za slušné Slovensko nebude, organizátori zakladajú občiansku platformu

Za novinársku obec prednesie spoločné vyhlásenie trojica novinárov Zuzana Petková, Arpád Soltész a Dušan Karolyi. Čítať sa bude aj list emeritného arcibiskupa Róberta Bezáka, ktorý mal podujatie osobne podporiť, no napokon sa z vážnych rodinných dôvodov nebude môcť na zhromaždení zúčastniť.

Viac k témam: Košice, pochod „Za slušné Slovensko“
Zdroj: Webnoviny.sk – Na východe v zhromaždeniach Za slušné Slovensko budú pokračovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*