Mjanmarská politička Su Ťij sa nezúčastní na Valnom zhromaždení OSN

13. septembra 2017

BANGKOK 13. septembra (WebNoviny.sk) — Mjanmarská politička Aun Schan Su Ťij zrušila svoje plány zúčastniť sa na Valnom zhromaždení OSN v New Yorku. Mjanmarsko momentálne čelí ostrej medzinárodnej kritike pre násilnosti, ktoré vyhnali už najmenej 370-tisíc etnických Rohingov do susedného Bangladéša.

Odporúčame:
Mjanmarsko zrušilo pátranie po zrútenom lietadle, nenašli ho

Masový exodus sa odohral v priebehu necelých troch týždňov. Valné zhromaždenie sa začalo v utorok a potrvá do 25. septembra. Su Ťij sa namiesto účasti bude venovať domácim bezpečnostným problémom, informoval v stredu hovorca prezidentskej kancelárie.

Nositeľka Nobelovej ceny mieru Aun Schan Su Ťij nie je mjanmarskou prezidentkou. Jej oficiálny titul je štátna radkyňa a ministerka zahraničia, pôsobí však ako de facto líderka tejto ázijskej krajiny. Namiesto nej sa na Valnom zhromaždení zúčastní druhý viceprezident.

Strana AfD vyzýva na rokovania s prezidentom al-Assadom o návrate utečencov do Sýrie

BERLÍN 23. novembra (WebNoviny.sk) - Nemecká nacionalistická strana Alternatíva pre Nemecko (AfD) vyzvala predstaviteľov krajiny, aby začali rokovať so sýrskym prezidento...

Viac k témam: Aung San Suu Kyi, Mjanmarsko, Valné zhromaždenie OSN
Zdroj: Webnoviny.sk – style=“text-decoration: underline“>Mjanmarská politička Su Ťij sa nezúčastní na Valnom zhromaždení OSN © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*