Mjanmarská politička Su Ťij sa nezúčastní na Valnom zhromaždení OSN

13. septembra 2017

BANGKOK 13. septembra (WebNoviny.sk) — Mjanmarská politička Aun Schan Su Ťij zrušila svoje plány zúčastniť sa na Valnom zhromaždení OSN v New Yorku. Mjanmarsko momentálne čelí ostrej medzinárodnej kritike pre násilnosti, ktoré vyhnali už najmenej 370-tisíc etnických Rohingov do susedného Bangladéša.

Odporúčame:
Mjanmarsko zrušilo pátranie po zrútenom lietadle, nenašli ho

Masový exodus sa odohral v priebehu necelých troch týždňov. Valné zhromaždenie sa začalo v utorok a potrvá do 25. septembra. Su Ťij sa namiesto účasti bude venovať domácim bezpečnostným problémom, informoval v stredu hovorca prezidentskej kancelárie.

Nositeľka Nobelovej ceny mieru Aun Schan Su Ťij nie je mjanmarskou prezidentkou. Jej oficiálny titul je štátna radkyňa a ministerka zahraničia, pôsobí však ako de facto líderka tejto ázijskej krajiny. Namiesto nej sa na Valnom zhromaždení zúčastní druhý viceprezident.

SaS predstavila Agendu 2020, podporuje nižšiu daň a menej byrokracie pre podnikateľov

BRATISLAVA 19. februára (WebNovoiny.sk) - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) predstavila aktualizovanú verziu svojho reformného ekonomického programu Agenda 2020, ktorou c...

Viac k témam: Aung San Suu Kyi, Mjanmarsko, Valné zhromaždenie OSN
Zdroj: Webnoviny.sk – style=“text-decoration: underline“>Mjanmarská politička Su Ťij sa nezúčastní na Valnom zhromaždení OSN © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*