Mikloško víta rozhodnutie iniciátorov protestov Za slušné Slovensko zrušiť manifestáciu v Bratislave

22. marca 2018

BRATISLAVA 22. marca (WebNoviny.sk) – Tí, ktorí boli pred 30 rokmi na Hviezdoslavovom námestí so sviečkami v rukách podľa organizátora Sviečkovej manifestácie Františka Mikloška vytvorili veľkú trhlinu v končiacom sa komunistickom režime, ale definitívny pád prišiel až o rok. Ako povedal dnes pre agentúru SITA, ich trpezlivosť slávila nakoniec víťazstvo.

Odstúpenie prezidenta

Mikloško víta rozhodnutie iniciátorov protestov Za slušné Slovensko zrušiť po vymenovaní novej vlády prezidentom Andrejom Kiskom piatkovú manifestáciu v Bratislave na Námestí SNP, schvaľuje ho ako rozumné a prezieravé. „Pokiaľ by protestné zhromaždenia v krajine mali ďalej pokračovať, v konečnom dôsledku by to nutne viedlo nakoniec k požiadavke, aby odstúpil aj prezident.

Odporúčame:
Foto: Desaťtisíce ľudí na proteste Za slušné Slovensko kričalo „Béla luhár“ aj „Nie Ficolandii“

Vďaka protestom na námestiach padla vláda Roberta Fica, čo je zopakovaný úspech novembra 1989,“ zdôraznil Mikloško vo svojom stanovisku. Podľa neho ak nenastanú v krajine viditeľné zmeny k lepšiemu, platforma Za slušné Slovensko je pripravená sa vrátiť na námestia. „V zápase o slušné Slovensko potrebujeme okrem odvahy aj trpezlivosť,“ dodal s tým, že na sviečkovom pochode vysokoškolákov v Bratislave v piatok o 16:30 sa iste zúčastní.

Irán potvrdil test balistickej rakety, ktorý vyvolal búrlivý protest zo strany USA

TEHERÁN 11. decembra (WebNoviny.sk) – Irán potvrdil nedávny test balistickej rakety, ktorý odsúdili Spojené štáty americké. V utorok o tom informovala polooficiálna tlačo...

Občiansky hlas

Zhromaždenie Za slušné Slovensko v piatok v Bratislave na Námestí SNP nebude. Agentúru SITA o tom informovali organizátori predchádzajúcich zhromaždení Katarína Nagy Pazmány, Peter Nagy, Karolína Farská, Juraj Šeliga, Veronika Bruncková, Tatiana Sedláková, Jakub Kratochvíl. V ich vyhlásení sa uvádza, že slušní ľudia rešpektujú ústavu a práve o tom je sloboda, zodpovednosť a slušnosť.

Odporúčame:
Zhromaždenie Za slušné Slovensko nebude, organizátori zakladajú občiansku platformu

„Pán prezident Kiska vymenoval novú vládu. Preto sme sa rozhodli, že v piatok sa v Bratislave zhromaždenie Za slušné Slovensko neuskutoční. Od začiatku sme reprezentovali občiansky hlas a sme hrdí na to, čo občiansky hlas dosiahol.“

Viac k témam: Jozef Mikloško, pochod „Za slušné Slovensko“
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikloško víta rozhodnutie iniciátorov protestov Za slušné Slovensko zrušiť manifestáciu v Bratislave © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*