Komisia potrebuje na preskúmanie Dankovej „rigorózky“ čas, dekan UMB pozná meno oponenta

15. novembra 2018

BRATISLAVA 15. novembra (WebNoviny.sk) – Komisia, ktorá bude skúmať aj rigoróznu prácu predsedu Národnej rady SR Andreja Danka, potrebuje dostatočný čas na kvalitnú analýzu. Uviedol to vo štvrtok  po stretnutí s prezidentom Andrejom Kiskom dekan Právnickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici Michal Turošík.

Tiež doplnil, že pozná meno oponenta konkrétnej rigoróznej práce, no nechcel jeho meno bližšie konkretizovať. Na otázku, čo nastane v prípade, že sa potvrdia medializované informácie o tom, že Dankova práca je plagiátom, nechcel odpovedať, pretože podľa jeho slov nie je potrebné predbiehať udalosti.

„Musíme počkať na závery komisie, ktorá potrebuje dostatočný čas na to, aby všetky skúmané záležitosti kvalitne zhodnotila,“ uviedol Turošík.

Andrej Danko čelí podozreniu z plagiátorstva potom, ako vo štvrtok spravodajský portál Denníka N uviedol, že jeho rigorózna práca z roku 2000 bola opísaná. Predseda parlamentu nechcel na tieto tvrdenia reagovať, chce počkať až dovtedy, keď budú známe výsledky vyšetrovacej komisie, ktorú zriadila Univerzita Mateja Bela.

Šarže kvapiek Pleumolysin sťahujú z trhu, zistili nedostatok v ich kvalite

BRATISLAVA 13. decembra (WebNoviny.sk) – Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) nariadil stiahnutie dvoch šarží lieku Pleumolysin z trhu. Ústav o tom informoval na svoje...

Viac k témam: Andrej Danko, Andrej Danko – rigorózna práca, Michal Turošík, Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
Zdroj: Webnoviny.sk – Komisia potrebuje na preskúmanie Dankovej „rigorózky“ čas, dekan UMB pozná meno oponenta © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*