Jaguar Land Rover by mal v Nitre spustiť výrobu, očakáva sa aj nárast pracovných miest

20. augusta 2018

NITRA 20. augusta (WebNoviny.sk) – Automobilka Jaguar Land Rover bližšie nekonkretizovala termín, kedy začne výrobu áut v Nitre. Podľa neoficiálnych informácií z prostredia závodu by to malo byť 3. septembra, výroba sa má rozbiehať postupne. V súčasnosti prebieha skúšobná produkcia.

Prevádzka do konca roka 2018

O septembrovom termíne spustenia výroby majú informáciu aj nitrianski mestskí poslanci a informovali o ňom tiež vedúci pracovníci závodu novinárov počas prehliadky fabriky koncom mája. Samotná automobilka na otázky agentúry SITA reagovala, že „závod spustí prevádzku do konca roka 2018“.

Odporúčame:
Renáta Kolenčíková kandiduje za primátorku Nitry, chce posilniť najmä bezpečnosť obyvateľov

Prvým vozidlom, ktoré sa bude v Nitre vyrábať, bude Land Rover Discovery. Kapacita závodu bude 150 000 vozidiel ročne. V druhej fáze by mal Jaguar vyrábať 300 000 automobilov. Na otázku týkajúcu sa termínov druhej fázy automobilka neodpovedala. „V súčasnosti zamestnáva nitriansky závod 1 400 zamestnancov,“ uviedla Alexandra Sabolová z kancelárie pre komunikáciu automobilky.

Karanténna stanica pre psy v Trebišove je ako koncentrák, tvrdia ochranári a podávajú podnet

BRATISLAVA 16. novembra (WebNoviny.sk) – Ochranári zvierat podali podnet na Regionálnu veterinárnu a potravinovú správu Trebišov, ako aj na Komoru veterinárnych lekárov n...

Do roku 2020 bude závod využívať približne 2 800 pracovníkov a očakáva sa, že na Slovensku a v susedných krajinách vznikne nepriamo ďalších zhruba 22 000 pracovných miest.

Desať autobusových liniek

Zamestnancov si Jaguar zváža desiatimi autobusovými linkami. „Autobusovú dopravu prevádzkujeme na komerčnej báze s prevádzkovateľmi DOPA, Arriva a SAD Dunajská Streda. Našich zamestnancov zváža desať liniek zo smerov Trnava, Piešťany, Partizánske/Topoľčany, Hronský Beňadik/Zlaté Moravce, Levice, Horné Saliby/Šaľa, Galanta a Nové Zámky (dve linky),“ informovala Sabolová.

Odporúčame:
Jaguar Land Rover prvýkrát za tri roky vykázal kvartálnu stratu, môžu za to viaceré ťažkosti

Ako dodala, autobusová doprava je u zamestnancov Jaguaru Land Rover v Nitre preferovaným typom dopravy a využíva ju väčšina výrobných aj nevýrobných pracovníkov. Počet liniek momentálne neplánujú rozšíriť. „Prevádzkované autobusové linky aktuálne postačujú našim kapacitám,“ skonštatovala Sabolová.

Viac k témam: Jaguar Land Rover v Nitre
Zdroj: Webnoviny.sk – Jaguar Land Rover by mal v Nitre spustiť výrobu, očakáva sa aj nárast pracovných miest © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*