Hasiči varujú pred zvýšeným nebezpečenstvom požiaru v oblasti Košíc

16. júna 2018

KOŠICE 16. júna (WebNoviny.sk) – Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru (OR HaZZ) v Košiciach vyhlásilo zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru na pozemkoch s porastom a na lesných pozemkoch v územnom obvode okresov Košice I až IV a Košice – okolie.

Čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru platí od 15. júna až do odvolania. Informuje o tom na stránke mesta Miroslav Sambor z košického magistrátu. OR HaZZ v Košiciach vyhlásilo zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru vzhľadom na množiaci sa počet požiarov a vhodné prírodné podmienky pre vznik a šírenie požiaru v prírodnom prostredí.

Odporúčame:
Foto: V Stupave auto vrazilo do plynovej prípojky, evakuovali ľudí (aktualizované)

V čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru je každý povinný dodržiavať zásady protipožiarnej bezpečnosti. Fyzickým i právnickým osobám sa zakazuje v zmysle príslušného zákona o ochrane pred požiarmi a vyhlášky o požiarnej prevencii na pozemkoch s porastom a lesných pozemkoch fajčiť a používať otvorený plameň a tiež vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov.

Minister Érsek oznámil začiatok tendra na výstavbu časti R2, pozemky pod stavbu stále vykupujú

BRATISLAVA 10. decembra (WebNoviny.sk) – Súťaž na výstavbu druhého úseku na budúcej rýchlostnej ceste R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany v dĺžke vyše 14 kilometrov by mala ...

Rovnako sa zakazuje zakladať oheň na miestach, kde hrozí nebezpečenstvo jeho šírenia, prípadne spaľovať horľavé látky na voľnom priestranstve. Vlastníci, správcovia, užívatelia, alebo obhospodarovatelia lesov a lesných pozemkov sú v súvislosti s ochranou lesa pred požiarom povinní zabezpečovať v lesoch hliadkovaciu činnosť, predovšetkým v dňoch pracovného pokoja a v mimopracovnom čase, a to podľa vypracovaného časového harmonogramu.

Viac k témam: hasiči, Košice, lesný požiar, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči varujú pred zvýšeným nebezpečenstvom požiaru v oblasti Košíc © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*