Hasiči varujú pred zvýšeným nebezpečenstvom požiaru v oblasti Košíc

16. júna 2018

KOŠICE 16. júna (WebNoviny.sk) – Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru (OR HaZZ) v Košiciach vyhlásilo zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru na pozemkoch s porastom a na lesných pozemkoch v územnom obvode okresov Košice I až IV a Košice – okolie.

Čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru platí od 15. júna až do odvolania. Informuje o tom na stránke mesta Miroslav Sambor z košického magistrátu. OR HaZZ v Košiciach vyhlásilo zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru vzhľadom na množiaci sa počet požiarov a vhodné prírodné podmienky pre vznik a šírenie požiaru v prírodnom prostredí.

Odporúčame:
Foto: V Stupave auto vrazilo do plynovej prípojky, evakuovali ľudí (aktualizované)

V čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru je každý povinný dodržiavať zásady protipožiarnej bezpečnosti. Fyzickým i právnickým osobám sa zakazuje v zmysle príslušného zákona o ochrane pred požiarmi a vyhlášky o požiarnej prevencii na pozemkoch s porastom a lesných pozemkoch fajčiť a používať otvorený plameň a tiež vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov.

Bývalého kanadského milionára odsúdili za vraždu otca, mal ho zastreliť počas spánku

BRATISLAVA 25. septembra (WebNoviny.sk) - Bývalého kanadského milionára a dvojnásobne odsúdeného vraha Dellena Millarda uznali vinným z vraždy jeho otca.Waynea ...

Rovnako sa zakazuje zakladať oheň na miestach, kde hrozí nebezpečenstvo jeho šírenia, prípadne spaľovať horľavé látky na voľnom priestranstve. Vlastníci, správcovia, užívatelia, alebo obhospodarovatelia lesov a lesných pozemkov sú v súvislosti s ochranou lesa pred požiarom povinní zabezpečovať v lesoch hliadkovaciu činnosť, predovšetkým v dňoch pracovného pokoja a v mimopracovnom čase, a to podľa vypracovaného časového harmonogramu.

Viac k témam: hasiči, Košice, lesný požiar, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči varujú pred zvýšeným nebezpečenstvom požiaru v oblasti Košíc © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*