Hamas sa s Izraelom dohodol na prímerí, ukončilo intenzívne násilie medzi oboma stranami

10. augusta 2018

JERUZALEM 10. augusta (WebNoviny.sk) – Palestínske hnutie Hamas vládnuce v Pásme Gazy vo štvrtok vo večerných hodinách oznámilo, že dosiahlo s Izraelom dohodu o prímerí, ktorá ukončila najnovšie intenzívne násilie medzi oboma stranami.

Izraelská armáda v piatok uviedla, že počas noci na územie krajiny nedopadla žiadna raketa z Gazy a sama nepodnikla žiadne nálety.

Odporúčame:
Izrael zastavil dodávky ropy a zemného plynu do Pásma Gazy, môžu za to zápalné balóny

Televízia al-Aksá patriaca Hamasu vo štvrtok večer informovala, že dohodu sprostredkoval Egypt. Izraelská vláda však prímerie nepotvrdila.

Prezident Brazílie čelí obvineniam z korupcie a prania špinavých peňazí, branie úplatkov popiera

SAO PAULO 17. októbra (WebNoviny.sk) – Brazílska federálna polícia v utorok vzniesla nové obvinenia voči prezidentovi Michelovi Temerovi a navrhla, aby ho súdili za korup...

Vzájomné ostreľovanie si tento týždeň podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva v Gaze vyžiadalo tri obete, medzi nimi dieťa a tehotnú ženu. Na izraelskej strane zranili palestínske strely siedmich ľudí. Izrael a Hamas spolu viedli od roku 2007, keď sa palestínske militantné hnutie zmocnilo vlády v Pásme Gazy, už tri vojny.

Viac k témam: Hamas, Pásmo Gazy, prímerie
Zdroj: Webnoviny.sk – Hamas sa s Izraelom dohodol na prímerí, ukončilo intenzívne násilie medzi oboma stranami © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*