Galko kritizuje pancierovanie obrnených transportérov 8×8 a projekt SNS označil za spackaný

19. októbra 2018

BRATISLAVA 19. október (WebNoviny.sk) – Opozičný poslanec za stranu Sloboda a solidarita kritizuje modernizačný projekt obrnených transportérov typu 8×8, o ktorom v piatok informoval minister obrany Peter Gajdoš (SNS).

Podľa opozičného poslanca Ľubomíra Galka (SaS) by sa vozidlo pri väčšom pancierovaní potopilo a podľa jeho slov sa mala v prípade obrnených transportérov spraviť medzinárodná súťaž.

Obrnený transportér má k dispozícií vonkajší pancier úrovne „Stanag 3“, pričom s väčším by nebola zachovaná možnosť pohybu cez vodné prekážky.

„Bojovému obrnenému vozidlu 8×8 s honosným menom Vydra, ktoré ide ministerstvo obrany zaobstarávať bez súťaže, museli dať nižšiu balistickú ochranu (menšiu hrúbku panciera) – Stanag 3, inak by sa im vozidlo potopilo. Tým pádom vozidlo nespĺňa podmienky ťažkej brigády, k budovaniu ktorej sa Slovensko zaviazalo. Na to, aby ju spĺňalo, by muselo mať balistickú ochranu Stanag 4 alebo Stanag 5. Naďalej platí, že poctivou medzinárodnou súťažou s poctivým zapojením slovenského obranného priemyslu sme mohli získať lepšie vozidlo za lepšie ceny. Tento projekt z dielne nominantov SNS pokladám za spackaný a vláda by ho nemala schváliť. Politika SNS má na Slovensko ničivé účinky,“ uviedol Galko na margo projektu 8×8.

Sme žiaľ svedkami frustrácie a apatie z politiky a politikov, tvrdí Pčolinský

BRATISLAVA 17. novembra (WebNoviny.sk) – Po 29 rokoch od Nežnej revolúcie sme žiaľ podľa podpredsedu poslaneckého klubu Sme rodina Petra Pčolinského svedkami frustrácie a...

Viac k témam: Ľubomír Galko, Ministerstvo obrany SR, obrana, Peter Gajdoš
Zdroj: Webnoviny.sk – Galko kritizuje pancierovanie obrnených transportérov 8×8 a projekt SNS označil za spackaný © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*