Foto: Vodiča Volkswagenu oslepilo protiidúce auto, zrazil chodca bez reflexných prvkov

6. decembra 2018

BRATISLAVA/VEĽKÝ KRTÍŠ 6. decembra (WebNoviny.sk) – Tragická nehoda sa stala v stredu v noci medzi obcami Opatovská Nová Ves a Slovenské Ďarmoty. Päťdesiatsedemročný vodič VW Golf zrazil 53-ročného chodca, ktorý išiel po pravej strane cesty.

Ako agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, chodec bol v tmavom oblečení, bez reflexných prvkov a vodič oslnený protiidúcim autom ho nevidel. Prípadné požitie alkoholu u chodca budú zisťovať pri pitve.

Okolnosti nehody polícia vyšetruje. Začaté je trestné stíhanie pre usmrtenie. Polícia apeluje na chodcov, aby nosili reflexné prvky. Chodec musí mať za zníženej viditeľnosti reflexné prvky, alebo reflexný bezpečnostný odev nielen mimo obce, ale aj v obci.

Tieto zmeny si vyžiadal aj nepriaznivý vývoj dopravnej nehodovosti. V prípade, že chodci nebudú mať povinné reflexné prvky, môže im byť uložená bloková pokuta. Okrem toho chodci najviac riskujú aj vtedy, ak sa pohybujú po nesprávnej strane vozovky.

Video: Britská polícia zneškodnila muža vo vchode do parlamentu, použila elektrický paralyzér

LONDÝN 11. decembra (WebNoviny.sk) – Britská polícia v utorok zneškodnila elektrickým paralyzérom muža v priestoroch hlavného vchodu do britského parlamentu. Zatiaľ nie j...

Viac k témam: obeť, reflexné pásky, tragická dopravná nehoda, zrážka chodca s autom
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Vodiča Volkswagenu oslepilo protiidúce auto, zrazil chodca bez reflexných prvkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*