Foto: Colníci odhalili podvody s tržbou v predajni v Bytči a našli tabak bez kontrolných známok

19. septembra 2018

BRATISLAVA/BYTČA 19. septembra (WebNoviny.sk) – Pri kontrole v malej bytčianskej predajni našli colníci viacero druhov tabakových výrobkov bez kontrolných známok odložených na rôznych miestach a odhalili aj podvody pri evidovaní tržby cez elektronickú registračnú pokladnicu.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Colného úradu Žilina Božena Chríbiková, v čase, keď colníci vykonali kontrolný nákup, predajca zaevidoval tržbu do registračnej pokladnice aj odovzdal pokladničný doklad.

Odporúčame:
Šéf finančnej správy reagoval na vyjadrenia Rajtára o správe OLAF-u a podal trestné oznámenie

Problém však nastal pri porovnaní celkovej hotovosti s údajmi na prehľadovej uzávierke. Vysvitlo, že tu majú zaevidovanú len štvrtinu tržieb.

Aktivisti Greenpeace neohrozili prevádzku elektrárne Nováky, prokuratúra zrušila obvinenie

BRATISLAVA 18. decembra (WebNoviny.sk) - Krajská prokuratúra v Trenčíne zrušila na základe sťažnosti obvinenie vznesené vyšetrovateľom voči dvanástim aktivistom organizác...

Nezrovnalosti sa vyskytli aj pri previerke množstva skladovaných tabakových výrobkov. Bez potrebných kontrolných známok ich našli najskôr v prenosnej chladničke, potom v zásuvke pod predajným pultom a nakoniec aj v skrinke pod umývadlom a pod písacím stolom.

Odporúčame:
Foto: Colníci našli v aute vyše sedem tisíc ilegálnych cigariet, páchateľ môže byť vyhostený z krajiny

Išlo o rôzne druhy neoznačeného spotrebiteľského balenia tabaku, medzi ktorými boli aj tabakové kusovky a cigarety. Majiteľ k tovaru nemal nadobúdacie doklady. Tvrdil, že ho kúpil od neznámej osoby a nevedel o tom, že ho nemôže skladovať. Neoznačené tabakové výrobky colníci zabezpečili a obchodníkovi hrozí pokuta.

Viac k témam: elektronická registračná pokladnica, Finančná správa SR, tabak
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Colníci odhalili podvody s tržbou v predajni v Bytči a našli tabak bez kontrolných známok © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*