Expremiér a šéf strany Smer-SD Fico opäť potvrdil, že nemá záujem kandidovať za prezidenta

16. mája 2018

BRATISLAVA 16. mája (WebNoviny.sk) – Vo vládnej koalícii zatiaľ nebola žiadna diskusia o tom, či bude záujem hľadať spoločného kandidáta na post prezidenta alebo každá zo strán Smer-SD, SNS a Most-Híd v prvom kole volieb bude s vlastným kandidátom.

Lajčák by bol silným kandidátom

Na tlačovej besede to v stredu uviedol predseda Smeru-SD Robert Fico. „Ja si skôr myslím, že každá strana pôjde so svojím vlastným kandidátom,“ povedal Fico s tým, že potom druhé kolo volieb ukáže, či sú schopní spojiť sily a podporiť jedného, najlepšieho kandidáta.

Odporúčame:
Smer-SD by mal podľa Tomáša urobiť maximum, aby presvedčil Lajčáka kandidovať za prezidenta

Zároveň opäť potvrdil, že nemá záujem kandidovať a zatiaľ nehovoril so žiadnym vhodným kandidátom. Napriek tomu vidí dve-tri mená, ktoré by Smer-SD mal v tejto súvislosti osloviť. Napriek tomu, že šéf diplomacie Miroslav Lajčák v utorok vyhlásil, že nebude kandidovať za prezidenta, podľa Fica by v prípade kandidatúry bol silným kandidátom v boji o Prezidentský palác.

Ľahká americká ropa si odpísala tri percentá, znížili sa aj cena ropy Brent

NEW YORK 18. októbra (WebNoviny.sk) - Ceny ropy v stredu oslabili. Ľahká americká ropa si odpísala tri percentá a uzavrela na úrovni 69,75 USD za barel.Severomo...

Fica rozhodnutie Kisku neprekvapilo

Na margo rozhodnutia Andreja Kisku neuchádzať sa o prezidentskú stoličku vo voľbách na jar 2019 Fico uviedol, že jeho rozhodnutie ho neprekvapilo.

„Zotrvávam na postoji, že nebola náhoda, že pán prezident Kiska oznámil svoj odchod v deň, keď zasadal výbor pre nezlučiteľnosť funkcií. Je evidentné, že pán prezident Kiska má vážne daňové a volebné problémy,“ uviedol Fico.

Odporúčame:
Fico sa Kiskovmu rozhodnutiu nekandidovať nečuduje, prezident podľa neho skrýva niečo nekalé

Podľa neho Kiska takýmto spôsobom uteká, lebo bude musieť veľa vysvetľovať. „Zdá sa, že je v tomto prípade pravda, čo médiá popísali,“ dodal.

Podľa poslancov Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií za Smer-SD správa Finančnej správy SR, týkajúca sa daňových operácií Kiskovej firmy KTAG, prezidenta absolútne morálne diskvalifikuje. Fico ďalej argumentuje aj tým, že „médiá v minulosti priniesli informácie o nezákonnom financovaní prezidentskej kampane Andreja Kisku ako aj daňových podvodoch jeho firmy KTAG“.

Viac k témam: Andrej Kiska, prezidentské voľby na Slovensku, Robert Fico, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Expremiér a šéf strany Smer-SD Fico opäť potvrdil, že nemá záujem kandidovať za prezidenta © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*