Európska komisia schválila milióny eur pre Irak, pomôžu so škodami po boji s Islamským štátom

12. októbra 2017

BRUSEL 12. októbra (WebNoviny.sk) – Európska komisia (EK) schválila stabilizačný balíček v sume 60,4 milióna eur na podporu Iraku po oslobodení oblastí, ktoré boli pod kontrolou teroristickej organizácie Daíš, známej aj ako Islamský štát.

EK o tom informovala vo štvrtok na svojej internetovej stránke. „V tomto dôležitom okamihu histórie Iraku stojíme na strane irackého ľudu a predstaviteľov vlády, ktorí prejavili odvahu a odolnosť vo svojom boji proti organizácii Daíš,“ povedala vysoká predstaviteľka Európskej únie pre zahraničnú a bezpečnostnú politiku Federica Mogheriniová.

Odporúčame:
Za nezávislosť hlasovalo vyše 92 percent Kurdov, iracký parlament chce vojensky zakročiť

Stabilizačný balíček Európskej únie zahŕňa 50,4 milióna eur na pomoc pri obnove základných služieb, oprave nevyhnutnej verejnej infraštruktúry a tiež pri obnovovaní ekonomickej aktivity prostredníctvom grantov pre malé firmy. Ďalších 10 miliónov je určených na podporu očisťovania oblastí kontaminovaných výbušninami.

Hygienici si posvietili na reštaurácie, kontrolovali nové pravidlá pre podávanie tatárskych biftekov

BRATISLAVA 17. decembra (WebNoviny.sk) - Mimoriadne cielené kontroly prevádzok verejného stravovania - reštaurácií, ktoré podávajú pokrmy z tepelne nespracovaného mäsa, a...

Viac k témam: Európska komisia (EK), Irak, Islamský štát
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska komisia schválila milióny eur pre Irak, pomôžu so škodami po boji s Islamským štátom © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*