Európska komisia schválila milióny eur pre Irak, pomôžu so škodami po boji s Islamským štátom

12. októbra 2017

BRUSEL 12. októbra (WebNoviny.sk) – Európska komisia (EK) schválila stabilizačný balíček v sume 60,4 milióna eur na podporu Iraku po oslobodení oblastí, ktoré boli pod kontrolou teroristickej organizácie Daíš, známej aj ako Islamský štát.

EK o tom informovala vo štvrtok na svojej internetovej stránke. „V tomto dôležitom okamihu histórie Iraku stojíme na strane irackého ľudu a predstaviteľov vlády, ktorí prejavili odvahu a odolnosť vo svojom boji proti organizácii Daíš,“ povedala vysoká predstaviteľka Európskej únie pre zahraničnú a bezpečnostnú politiku Federica Mogheriniová.

Odporúčame:
Za nezávislosť hlasovalo vyše 92 percent Kurdov, iracký parlament chce vojensky zakročiť

Stabilizačný balíček Európskej únie zahŕňa 50,4 milióna eur na pomoc pri obnove základných služieb, oprave nevyhnutnej verejnej infraštruktúry a tiež pri obnovovaní ekonomickej aktivity prostredníctvom grantov pre malé firmy. Ďalších 10 miliónov je určených na podporu očisťovania oblastí kontaminovaných výbušninami.

Foto: Motorkár na Honde utrpel pri zrážke s dodávkou za obcou Banka ťažké zranenia

BRATISLAVA/PIEŠŤANY 16. júla (WebNoviny.sk) - S ťažkými zraneniami skončil motocyklista, ktorý sa v pondelok ráno zrazil s dodávkou. Nehoda sa stala asi o 05:30 za...

Viac k témam: Európska komisia (EK), Irak, Islamský štát
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska komisia schválila milióny eur pre Irak, pomôžu so škodami po boji s Islamským štátom © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*