Do pokusu o atentát na prezidenta Madura mohli byť podľa vlády zapojení zahraniční diplomati

25. septembra 2018

CARACAS 25. septembra (WebNoviny.sk) – Venezuelská vláda v pondelok oznámila, že pri pokuse o atentát na prezidenta Nicolása Madura mohli zohrávať rolu diplomati z troch krajín Latinskej Ameriky.

Diplomati z veľvyslanectiev Kolumbie, Čile a Mexika pracujúci v Caracase buď podporili, alebo boli ochotní pomôcť pri uskutočnení útoku, uviedol minister informácií Jorge Rodríguez. „Sme pripravení poskytnúť výpovede zadržaných ministrom Kolumbie, Čile a Mexika,“ povedal. Zároveň ministrov vyzval, aby vyšetrili, akú rolu mohli ich diplomati v kauze zohrávať.

Odporúčame:
Kim Čong-un je otvorený a skvelý, vraví Trump a hovorí o druhom summite so Severnou Kóreou

Vláda tvrdí, že počas prejavu Madura v rámci vojenskej prehliadky 4. augusta vybuchli v jeho blízkosti dva drony naložené výbušninami, nik však neutrpel zranenia. Podľa venezuelských predstaviteľov to bol pokus o atentát na prezidenta.

Spôsob zmýšľania politikov Fínska je inšpirujúci, vraví Pellegrini po stretnutí s premiérom Sipiläom

BRATISLAVA 17. decembra (WebNoviny.sk) – Vzájomné vzťahy, otázky európskej politiky vrátane brexitu, ale aj inovácie a udržateľné lesné hospodárstvo boli hlavnými témami ...

V nedeľu zatkli v súvislosti s prípadom ďalších troch podozrivých, pričom vo väzení sa ich už nachádza aspoň dvanásť vrátane jedného opozičného poslanca. Maduro počas pondelkového stretnutia s ministrami svojho kabinetu vyzval Organizáciu Spojených národov, aby záležitosť vyšetrila.

Viac k témam: atentát, Nicolás Maduro, OSN Organizácia spojených národov, útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Do pokusu o atentát na prezidenta Madura mohli byť podľa vlády zapojení zahraniční diplomati © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*