Danko nerokoval s Rusmi o vrtuľníkoch, podľa ministerstva obrany sa zúčastnil len na večeri

17. októbra 2018

BRATISLAVA 17. októbra (WebNoviny.sk) – Ministerstvo obrany odmieta, že by sa predseda Národnej rady SR Andrej Danko zúčastnil na pracovnom stretnutí so zástupcami Ruskej federácie, na ktorom boli témou aj opravy ruských vrtuľníkov. Stretnutie sa uskutočnilo v pondelok 15. októbra.

Pracovné rokovanie

Podľa stanoviska ministerstva, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa rezortu Danka Capáková, sa Danko zúčastnil iba na pracovnej večeri, bez predstaviteľov rezortu. Keďže išlo o pracovné rokovanie, ministerstvo obrany o ňom neinformovalo.

„Vzhľadom na to, že stretnutie malo charakter pracovného rokovania, neinformovali sme o ňom vopred. Zároveň však odmietame medializované tvrdenia, že na stretnutí delegácie ministerstva obrany a zástupcov Ruskej federácie sa zúčastnil aj predseda Národnej rady SR Andrej Danko. Predseda parlamentu na stretnutí nebol. Zúčastnil sa až na pracovnej večeri so zástupcami Ruskej federácie, a to už bez delegácie ministerstva obrany,“ uvádza sa v stanovisku rezortu obrany.

Opravy ruských vrtuľníkov

Na stretnutí boli hlavnou témou opravy ruských vrtuľníkov Mi-17, ktoré v súčasnosti rezort stále využíva. „Na pracovnom stretnutí, ktoré sa uskutočnilo vďaka kontaktom predsedu Národnej rady SR a Slovenskej národnej strany Andreja Danka, sa zúčastnili a zástupcovia Leteckých opravovní Trenčín na čele s generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Martinom Dušaničom. Hlavnou témou bolo riešenie generálnych opráv vrtuľníkov Mi-17 pre agentúru NSPA, ktorú realizujú štátne letecké opravovne, a nedávno medializovaný problém o príslušných certifikátoch,“ uviedol rezort obrany. Podľa medializovaných informácií sa mal Andrej Danko zúčastniť aj na pondelkovom pracovnom stretnutí s predstaviteľmi Ruskej federácie.

Dvojica z Dánska nakupovala nelegálne zbrane zo Slovenska, s ich zadržaním pomohla aj NAKA

BRATISLAVA 16. novembra (WebNoviny.sk) - Národná protizločinecká jednotka Národnej kriminálnej agentúry v spolupráci s kolegami z Dánska a s využitím medzinárodnej spolup...

Viac k témam: Andrej Danko, Ministerstvo obrany SR, obrana, Rusko
Zdroj: Webnoviny.sk – Danko nerokoval s Rusmi o vrtuľníkoch, podľa ministerstva obrany sa zúčastnil len na večeri © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*