Čína nemôže rokovať o stupňujúcom obchodnom spore, pokiaľ im USA „držia nôž“ na krku

25. septembra 2018

PEKING 25. septembra (WebNoviny.sk) – Čína podľa námestníka čínskeho ministra obchodu Wanga Shouwena nemôže viesť rokovania s Washingtonom o ukončení ich eskalujúceho obchodného sporu, kým USA „držia nôž“ na krku Pekingu tým, že uvalili zvýšené clá.

Peking je otvorený rokovaniam, ale to či sa uskutočnia, závisí od Washingtonu, povedal v utorok námestník ministra obchodu. „Teraz, keď USA prijali také rozsiahle reštriktívne opatrenia a držia nôž druhému na krku, ako sa môžu rokovania uskutočniť?“ vyjadril sa Wang na tlačovej konferencii.

Odporúčame:
Čína začala uplatňovať vyššie clá na americké tovary a odmietla nové rokovania s USA

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa v pondelok začala uplatňovať vyššie clá na dovoz z Číny v hodnote 200 mld. USD. Peking odpovedal uvalením ciel na americké produkty za 60 mld. USD.

Útulky sa po Vianociach zapĺňajú zvieratami, kúpu psa pod stromček treba poriadne zvážiť

BRATISLAVA 17. decembra (WebNoviny.sk) – Po Vianociach sa slovenské útulky každoročne zapĺňajú zvieratami, najčastejšie psíkmi a šteňatami, ktoré skončia na ulici ako nec...

Odporúčame:
Čína odmieta obvinenia o využívaní svojej meny ako nástroja v obchodnej vojne s USA

Dôvodom konfliktu sú sťažnosti USA, že Peking kradne technológie alebo núti zahraničné firmy, aby ich odovzdávali. Keďže urovnanie sporu je v nedohľadne, prognostici hovoria, že konflikt medzi dvomi najväčšími ekonomikami sveta by mohol znížiť globálny hospodársky rast do roku 2020 o 0,5 percentuálneho bodu.

(1 EUR = 1,1773 USD)

Viac k témam: clá USA, Donald Trump
Zdroj: Webnoviny.sk – Čína nemôže rokovať o stupňujúcom obchodnom spore, pokiaľ im USA „držia nôž“ na krku © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*