Čína nemôže rokovať o stupňujúcom obchodnom spore, pokiaľ im USA „držia nôž“ na krku

25. septembra 2018

PEKING 25. septembra (WebNoviny.sk) – Čína podľa námestníka čínskeho ministra obchodu Wanga Shouwena nemôže viesť rokovania s Washingtonom o ukončení ich eskalujúceho obchodného sporu, kým USA „držia nôž“ na krku Pekingu tým, že uvalili zvýšené clá.

Peking je otvorený rokovaniam, ale to či sa uskutočnia, závisí od Washingtonu, povedal v utorok námestník ministra obchodu. „Teraz, keď USA prijali také rozsiahle reštriktívne opatrenia a držia nôž druhému na krku, ako sa môžu rokovania uskutočniť?“ vyjadril sa Wang na tlačovej konferencii.

Odporúčame:
Čína začala uplatňovať vyššie clá na americké tovary a odmietla nové rokovania s USA

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa v pondelok začala uplatňovať vyššie clá na dovoz z Číny v hodnote 200 mld. USD. Peking odpovedal uvalením ciel na americké produkty za 60 mld. USD.

Danko chce aby parlament prijal uznesenie na podporu Maďarska a Poľska v spore s EÚ

BRATISLAVA 18. októbra (WebNoviny.sk) - Predseda parlamentu Andrej Danko urobí všetko pre to, aby plénum národnej rady prijalo uznesenie v prípade aktivácie Článku 7 Lisa...

Odporúčame:
Čína odmieta obvinenia o využívaní svojej meny ako nástroja v obchodnej vojne s USA

Dôvodom konfliktu sú sťažnosti USA, že Peking kradne technológie alebo núti zahraničné firmy, aby ich odovzdávali. Keďže urovnanie sporu je v nedohľadne, prognostici hovoria, že konflikt medzi dvomi najväčšími ekonomikami sveta by mohol znížiť globálny hospodársky rast do roku 2020 o 0,5 percentuálneho bodu.

(1 EUR = 1,1773 USD)

Viac k témam: clá USA, Donald Trump
Zdroj: Webnoviny.sk – Čína nemôže rokovať o stupňujúcom obchodnom spore, pokiaľ im USA „držia nôž“ na krku © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*