Anonymné trestné oznámenie na organizátorov protestov podal človek blízky SaS, napísala strana SMER-SD

17. novembra 2018

BRATISLAVA 17. novembra (WebNovinysk) – Vládna strana Smer-SD vyzýva predstaviteľov opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS), aby sa ospravedlnili za obvinenia, že za anonymným podnetom na iniciatívu Za slušné Slovensko stoja predstavitelia Smeru.

Poslancove spravodajské hry

Vládna strana to uviedla na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti Facebook s tým, že k podaniu na iniciatívu sa prihlásil Pavol Forisch, ktorý je údajne blízkym spolupracovníkom poslanca za SaS Jozefa Rajtára.

Podľa Smeru je anonymné podanie súčasťou Rajtárových spravodajských hier. „K podaniu trestného oznámenia na organizátorov protivládnych protestov sa na sociálnej sieti prihlásil Pavol Forisch, blízky spolupracovník poslanca Jozefa Rajtára. V kontexte týchto informácií považujeme toto podanie za pokračovanie spravodajských hier poslanca NR SR za SaS Jozefa Rajtára,“ uviedla strana Smer. „Vyzývame stranu SaS, aby sa ospravedlnila strane Smer z obvinení o zastrašovaní organizátorov a prestala so spravodajskými hrami, s ktorými začala ešte počas ministrovania Ľubomíra Galka,“ doplnil Smer.

Neporušovala demokratické štandardy

„Strana Smer nikdy neporušovala demokratické štandardy v politickom zápase, na rozdiel od svojich protivníkov a ani v období, keď mala v parlamente sama väčšinu, túto parlamentnú väčšinu sme nezneužívali voči svojim súperom. Máme vážne obavy o osud demokracie na Slovensku v situácii, ak by SaS sa stala vládnou stranou a obsadila silové rezorty,“ dopĺňa stanovisko.

Poslanci v pozmeňujúcom návrhu k odvodu obchodných reťazcov zavádzali, tvrdia obchodníci

BRATISLAVA 12. decembra (WebNoviny.sk) – Slovenská aliancia moderného obchodu (SAMO) tvrdí, že poslanci NR SR pri obhajobe pozmeňujúceho návrhu k zákonu o osobitnom odvod...

Anonymný podnet na iniciatívu Za slušné Slovensko bol podaný ešte v priebehu septembra tohto roka s tým, že následne si organizátorov predvolala Národná kriminálna agentúra (NAKA).

Viac k témam: anonymné trestné oznámenie, Jozef Rajtár, ospravedlnenie, SaS, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Anonymné trestné oznámenie na organizátorov protestov podal človek blízky SaS, napísala strana SMER-SD © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*